Kamery live
prognoza pogody

Jan Smarduch z absolutorium

26 czerwca 2020 15:06

Radni Gminy Nowy Targ, po zapoznaniu się ze sprawozdaniem finansowym za ubiegły rok, udzielili wójtowi wotum zaufania oraz absolutorium. 

Jan Smarduch z absolutorium

Fot. Nowytarg24.tv

 

Dla Jana Smarducha to już 30 rok pracy wójta Gminy Nowy Targ. Z tego też powodu nie mogło zabraknąć kwiatów, które na początku czwartkowej sesji wręczyli radni i sołtysi gminy Nowy Targ.  

 

 – Życzymy dużo zdrowia, pomyślności, wiary w samorząd i jak największych sukcesów dla naszej gminy, a osobiście spełnienia marzeń i prywatnych planów – mówił przewodniczący Rady Gminy Nowy Targ, Wiesław Parzygnat

 

Następnie po szczegółowym przedstawieniu sprawozdania finansowego za 2019 rok radni zagłosowali za udzieleniem wotum zaufania, a następnie absolutorium dla Jana Smarducha. Radni w obu sprawach zagłosowali jednogłośnie za.

 

 – Dziękuje bardzo za pozytywną opinię i przyjęcie absolutorium. Mimo że się pełni tę funkcję 30 lat to zawsze jest dreszczyk emocji – mówił na gorąco wójt gminy Nowy Targ, Jan Smarduch. – Ja to traktuje trochę jako rozgrzeszenie. Jak się studiuje te dokumenty z ubiegłego roku to często wychodzi z nich, że takie czy inne rzeczy mogły być lepiej zrobione. Jak to zwykle bywa, mimo że wszystkie opinie są pozytywne i zasadniczo problemów nie ma przy realizacji tego budżetu, to jednak są zadania które się ciągną lata albo nie są rozwiązane. Czy to konflikty przy drogach, rozgraniczeniach, czy przeciągające się różne sprawy jak choćby plan zagospodarowania przestrzennego. Jestem zawsze świadomy, że każde absolutorium wiąże się z wieloma rzeczami, nad którymi człowiek zastanawia się, czy nie dało rady lepiej je zrobić.

 

Piotr Starmach 26.06.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również