Kamery live
prognoza pogody

Jan Łapsa z wyróżnieniem “Samorządowiec-Polityk Ziem Górskich”

12 grudnia 2022 11:40

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowy Targ Jan Łapsa otrzymał tytuł Samorządowiec/Polityk Ziem Górskich podczas tegorocznego konkursu “Osobowość Ziem Górskich”. Wydarzenie miało miejsce podczas uroczystej gali zorganizowanej w Żywcu przez Koalicję Marek Ziem Górskich.

Jan Łapsa z wyróżnieniem

Jan Łapsa jest samorządowcem od pięciu kadencji, w obecnej pełni funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta Nowy Targ. Jest znanym społecznikiem, oddanym szczególnie sprawom dzielnicy, z której pochodzi – Kowańca. Od lat związany jest ze służbą w straży pożarnej. W jednostce Państwowej Straży Pożarnej zajmował stanowisko dowódcy zmiany, a po przejściu na emeryturę zajął się działalnością w Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowym Targu, obejmując stanowisko naczelnika. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej nieprzerwanie od 1970 roku, a obecnie jest członkiem Komisji Rewizyjnej OSP. 

Podczas Gali w Żywcu Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ, wręczał statuetkę Beacie Sabale Zielińskiej w kategorii Dziennikarz Ziem Górskich. Wśród nominowanych w kategorii Sportowiec Ziem Górskich byli biegacze górscy z Nowego Targu: Piotr Biernawski i Piotr Huzior.

Konkurs “Osobowość Ziem Górskich” organizowany jest od 17 lat przez Koalicję Marek Ziem Górskich z Żywca. Do konkursu mogą zostać zgłoszone osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub przedsiębiorstwa z terenu Polski, Słowacji i Czech, które poprzez swoją działalność przyczyniły się do rozwoju i promocji ziem górskich. Kandydaci zgłaszani są w ośmiu kategoriach: Mały, Średni i Duży Przedsiębiorca, Samorządowiec/Polityk, Dziennikarz, Organizacja Pozarządowa, Osobowość oraz Sportowiec Ziem Górskich. W przeszłości nagrody w konkursie zdobywali m.in. Dawid Kubacki, wójt Jan Smarduch, czy nowotarska “Chatka”. 

źródło: UM Nowy Targ

W konkursie “Osobowość Ziem Górskich” – sportowcy i samorządowiec z Nowego Targu

Spotkanie z Beatą Sabałą-Zielińską

os 12.12.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również