Kamery live
prognoza pogody

#jajuzaty? – kampania na rzecz walki z rakiem piersi

12 października 2021 07:56

Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi, który jest najczęściej rozpoznawanym nowotworem wśród kobiet zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rokowanie i wyniki leczenia zależą od stopnia jego zaawansowania, dlatego tak ważna jest profilaktyka – regularne samobadanie piersi oraz badania USG i mammograficzne, które pozwalają wykryć nawet najmniejsze zmiany.

#jajuzaty? - kampania na rzecz walki z rakiem piersi

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie włączając się w działania na rzecz walki z rakiem piesi zainicjowała kampanię edukacyjno-informacyjną pn.: „Ja już, a Ty?” (#jajuzaty?), która ma na celu zmotywowanie kobiet do regularnego badania piersi. Tytuł kampanii jest nieoczywisty, ma wzbudzić ciekawość i zachęcić do zainteresowania się naszym działaniem. W ramach kampanii zachęcamy wszystkie kobiety do zapoznania się z opracowanymi materiałami graficznymi, zbadania piersi, a następnie do zamieszczenia przez kobiety na swoich kontach w mediach społecznościowych zdjęcia kartki opatrzonej hashtagiem #jajuzaty? (w załączeniu) z tym samym hashtagiem w opisie zdjęcia.

Samobadanie piersi trwa tylko kilka minut w miesiącu, a bez wątpienia niejednokrotnie może uratować życie…

os 12.10.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również