Kamery live
prognoza pogody

Jagoda Kret z debiutancką płytą. 7 grudnia zagra koncert w warszawskiej “Stodole”

5 grudnia 2021 17:27
Wyciszenie Włącz dźwięk

Pochodząca z Nowego Targu wokalistka Jagoda Kret wydała właśnie swój debiutancki album “O samym braku stabilności”. Najnowszy autorski materiał zaprezentuje we wtorek, 7 grudnia podczas koncertu w legendarnym klubie “Stodoła” w Warszawie, gdzie miała już okazję występować dwa lata temu, supportując samą…Darię Zawiałow. 

Premiera albumu miała miejsce w czwartek, 2 grudnia. Na płycie znajduje się w sumie 10 utworów, a jej nadejście zapowiadały wydane wcześniej single – “Błogostan” i “Tu nie musisz nic”, promowany m.in. na antenie “Dzień dobry TVN”. Płyta dostępna jest na platformach Spotify, Tidal i Empik Music. 

Muzyka prezentowana przez Jagodę Kret – która jest także współautorką muzyki i autorką słów do swoich piosenek – określana jest jako “zbiór ‘brudnych’, gitarowych, bluesowo-rockowych brzmień inspirowanych amerykańskim folkiem”. Artystka wraz z zespołem wystąpiła na wielu prestiżowych scenach festiwalowych w Polsce, m.in. Spring Break Festiwal, KFPP Opole 2019 w konkursie Debiutów, Fest Festiwal w Chorzowie, a także słynny Jarocin (główna scena).

Szerokiej publiczności dała się poznać w 2013 roku jako finalistka III edycji programu “Voice of Poland”, w którym była podopieczną Edyty Górniak, a w zmaganiach kibicował jej cały Nowy Targ. Już wówczas zwróciła na siebie uwagę charakterystyczną barwą głosu, a wspólne wykonanie coveru Metalliki “Nothing Else Matters” przeszło do historii programu. Od czasu do czasu gości w Nowym Targu, biorąc udział w koncertach z cyklu ” Nowotarżanie dla nowotarżan” – w ramach koncertu “Tribute to Krzysztof Krawczyk” zachwyciła interpretacją utworów “Rysunek na szkle”, czy “Trudno tak” (w duecie z Alim Al-Anim). 

Mieliśmy okazję krótko porozmawiać z Jagodą Kret właśnie po ostatnim koncercie w Nowym Targu – zachęcamy do obejrzenia wywiadu z programie “Na skrzyżowaniu sztuk”.

os 05.12.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również