Kamery live
prognoza pogody

Jagna Marczułajtis-Walczak: “Słyszymy od wielu prawników, że nałożone obostrzenia oraz zakazy prowadzenia działalności są bezprawne”

W poniedziałek, 18 stycznia w Krakowie odbyła się konferencja prasowa z udziałem parlamentarzystów Jagny Marczułajtis-Walczak, Marka Sowy, Aleksandra Miszalskiego oraz przedstawicieli krakowskich przedsiębiorców z branży gastronomicznej. Konferencja poświęcona była bieżącej sytuacji oraz niewystarczającej pomocy ze strony państwa. “Apelujemy do rządu, aby pomoc była realna. Jesteśmy jedynym państwem w UE, w którym branża hotelowa jest całkowicie zamknięta” – mówiła wczoraj w Krakowie pani poseł Jagna Marczułajtis-Walczak. 

Jagna Marczułajtis-Walczak:

-Rząd oszukuje Polki i Polaków. Wiele branż jest zamkniętych od wielu miesięcy, nie mają przychodów i tym samym nie mają za co spłacać swoich zobowiązań. Rząd nie wspiera przedsiębiorców. Pomoc jaką otrzymują jest minimalna. Stąd słyszymy o dramatycznych decyzjach, które podejmują przedsiębiorcy, aby jednak mimo obostrzeń otwierać swoje biznesy – mówiła Jagna Marczułajtis-Walczak – Słyszymy tez od wielu prawników, że nałożone obostrzenia oraz zakazy prowadzenia działalności są bezprawne, ponieważ aby wprowadzić takie zakazy to powinien być ogłoszony stan klęski żywiołowej. Tak się nie stało, bo rząd nie chce przekazywać rekompensat z tego tytułu. Rząd nie chce wspierać Polek i Polaków, tylko doprowadzić ich do ruiny. Apelujemy do rządu, aby pomoc była realna. Aby tak jak w innych państwach europejskich ta pomoc płynęła do tych przedsiębiorców, którzy mają zamknięte biznesy. Jesteśmy jedynym państwem w UE, w którym branża hotelowa jest całkowicie zamknięta. 

Cały zapis konferencji prasowej dostępny jest tutaj. 

mat. prasowy Biura Poselskiego Jagny Marczułajtis-Walczak

 

os 19.01.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
Marta 10:24 20.01.2021

Tak jasne jesteśmy jedyny krajem gdzie branża hotelarska jest zamknięta. Ale kit Austria i inne kraje też mają pozamykane hotele głupoty mówią. Nawet nie sprawdza informacji

Zobacz również