Kamery live
prognoza pogody

Jadąc do Zakopanego, korzystaj z dróg alternatywnych – namawiają policjanci

29 grudnia 2023 08:47

W związku ze spodziewanym dużym natężeniem ruchu na Zakopiance, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, w przypadku podróży na trasie Kraków – Zakopane, Zakopane – Kraków, zachęcają do korzystania z alternatywnej drogi wojewódzkiej nr 958.

Jadąc do Zakopanego, korzystaj z dróg alternatywnych – namawiają policjanci

Trasa ta łączy się z drogą krajową nr 47 w miejscowości Chabówka. Jest ona bardzo dobrze oznakowana i przygotowana do ruchu pojazdów. Wiedzie przez Czarny Dunajec, Chochołów i Witów. Wjazd do Zakopanego usytuowany jest od strony Kościeliska.

– Jednocześnie podkreślamy, że małopolscy policjanci ruchu drogowego w czasie wyjazdów i powrotów Noworocznych będą dbać o bezpieczeństwo podróżnych, pomagać i upłynniać ruch zwłaszcza w miejscach tworzenia się zatorów. Szczególnym nadzorem objęte zostanie skrzyżowanie w miejscowości Klikuszowa. W celu maksymalnego upłynnienia ruchu w tym miejscu, pod nadzorem Policji zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna – informują funkcjonariusze.

Źródło: KPP Nowy Targ

ag 29.12.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również