Kamery live
prognoza pogody

Jabłonka. Quadem pod ciężarówkę

4 września 2017 22:01

W Jabłonce doszło do wypadku z udziałem quada - jego kierowca nie tylko wbrew przepisom korzystał z drogi publicznej, ale też nie ustąpił pierwszeństwa oraz - jak się później okazało - prowadził pod wpływem alkoholu. W wyniku zderzenia z ciężarówką doznał poważnych obrażeń.

Jabłonka. Quadem pod ciężarówkę

Do zdarzenia doszło w dniu 3 września 2017 roku o godzinie 21:00 w Jabłonce, gdzie kierujący quadem Kawasaki 750 (niedopuszczonym do ruchu po drogach publicznych) 35 – letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi ciężarowemu marki Scania, którym kierował mieszkaniec Kasinki Małej. W wyniku zdarzenia kierujący quadem odniósł ciężkie obrażenia ciała w postaci złamania żebra, obojczyka oraz odmy płucnej. Z uwagi na stan zdrowia oraz podejrzenie kierowania quadem w stanie nietrzeźwości 35 – latkowi pobrano krew do badania. Badanie w szpitalu wykonane do celów medycznych wykazało u kierującego 1.5 promila alkoholu we krwi.

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

NT24TV 04.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również