Kamery live
prognoza pogody

IX Bieg Podhalański – sportowa rywalizacja i frajda dla całych rodzin

4 lutego 2017 15:03

IX Bieg Podhalański im. Jana Pawła II przeszedł do historii. Pogoda nie do końca dopisała, nastroje - jak najbardziej. W gęstej mgle odbyła się sportowa rywalizacja, jednak wydarzenie miało również rodzinny charakter. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się rzeźba wykutego z lodu narciarza.

IX Bieg Podhalański - sportowa rywalizacja i frajda dla całych rodzin

Prócz standardowych nagród wręczanych za zajęcie miejsc 1-6 w konkurencjach biegowych na trzech dystansach (najdłuższy – skrócony do 20 km) i z uwzględnieniem płci zawodników, uhonorowano również m.in. najszybszego nowotarżanina oraz najstarszych i najmłodszych uczestników biegu.

Mimo niełatwych warunków atmosferycznych (odwilż, gęsta mgła), zawodnicy cieszyli się z możliwości udziału i ukończenia biegu, dumnie nosząc na piersi pamiątkowe medale, które przyznane były każdemu uczestnikowi. Niezwykle pozytywną energię wprowadzała liczna grupa narciarzy zza drugiej strony Tatr – to właśnie z reprezentacją z Kieżmarku przyjechała na zawody najstarsza uczestniczka biegu.

Płyta lotniska tętniła życiem – wśród zgromadzonych znalazło się sporo kibiców, również tych najmłodszych, co sprawiło, że wydarzenie nabrało rodzinnego charakteru. Na miejscu zawodnicy mogli posilić się ciepłą strawą z polowej garkuchni przygotowaną przez strażaków OSP i zrobić pamiątkowe zdjęcie z lodowym narciarzem. Oba miejsca cieszyły się dużym powodzeniem – lodowy narciarz wykonany przez Roberta Burkata był z pewnością najchętniej fotografowanym narciarzem tej edycji biegu i prawdziwym hitem zawodów. Oczywiście nie ujmując niczego zwycięzcom, którym serdecznie gratulujemy!

Artystyczną oprawę zawodów zapewnili “Mali Śwarni”, a nagrody wręczali burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, wiceburmistrzowie: Joanna Iskrzyńska Steg i Waldemar Wojtaszek, organizatorka zawodów Jadwiga Guzik, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji UM Katarzyna Put, wójt Szaflar Rafał Szkaradziński i wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka. 

Warto dodać, że w tym roku padł rekord frekwencji – dzień przed startem zapisanych było aż 727 zawodników, kolejni dokonywali zapisów w sobotę rano, w dniu zawodów.

Wyniki znajdują się tutaj.

/os

NT24TV 04.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również