PILNE
Kamery live
prognoza pogody

IV Regaty o Puchar Burmistrza – 18 jachtów i słaby wiatr

Wyciszenie Włącz dźwięk

JEZIORO CZORSZTYŃSKIE. Przy pięknej słonecznej pogodzie i lekkim wietrze odbyły się na Jeziorze Czorsztyńskim IV Regaty o Puchar Burmistrza Nowego Targu. Organizatorem  zawodów był Yacht Klub Polski Nowy Targ z siedzibą w Mizernej.

Uroczystego otwarcia żeglarskich zmagań dokonali komandor Klubu Ryszard Giżycki, wieloletni Komandor Senior Bohdan Gawęski  oraz wiceburmistrz Nowego Targu Waldemar Wojtaszek.

Miłym akcentem było wręczenie Honorowemu Członkowi  YKP Nowy Targ Władysławowi Maciejowi  Krakowskiemu, wieloletniemu prezesowi Zarządu Zespołu Zbiorników Wodnych i inicjatorowi Regat o Zieloną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego, Odznaki  XXX–lecia YKP Nowy Targ.

Rangę zawodów podniósł Komandor Senior Gawęski, przedstawiając  przechodnią  super nagrodę: sekstant –  dla tryumfatora w trzech kolejnych latach.  Zdobywca  zostanie  wybrany drogą losowania spośród zwycięzców w poszczególnych klasach. Sekstant w dobie GPS-ów to już cenny, archiwalny przyrząd, służący do określania szerokości geograficznej.

Na razie w rywalizacji uczestniczyło 18 jachtów.  Jeszcze na godzinę przed startem  tafla jeziora była jak lustro i na odprawie  komisja regatowa zastanawiała się, w którą stronę jachty mają popłynąć.   Wiatr  jednak przyszedł z siłą 1 stopnia w skali Beauforta, a nawet pogroził ciemną, deszczową chmurą nad Gorcami. Na szczęście przeszła ona bokiem.

Rozegrano dwa wyścigi, a ponieważ jachty otwarto-pokładowe uzyskały taką samą ilość punktów, więc rywalizowały dodatkowo w trzecim biegu. Trasa była wyznaczona bojami po trójkącie. Pierwszy bieg  prowadził w kierunku zachodnim, drugi  – po zmianie kierunku wiatru – na wschód.

Regaty  utrzymane w dżentelmeńskich zasadach fair play, zakończyły się wręczeniem  pucharów i  dyplomów.

Tym razem  jeden z nich powędrował również w ręce wiceburmistrza Waldemara Wojtaszka – załoganta jachtu AS 2.

Wspólne ognisko, posiłek i muzyka szantowa w towarzyskich klimatach były chwilą relaksu po rywalizacji na wodzie.

Wyniki regat:

klasa A-jachty regatowe

1.KUGA – W. Król
2.BIBI – A. Nosal
3.FURIA – A. Marasek

klasa B – jachty otwarto -pokładowe

1.AS-2  – J. Śliwiński
2.POL-295 – M. Wyganowski
3.Tom & Jerry – K. Kobylak

klasa C – jachty kabinowe do 6,5 m

1.WOSZK-1-W.Jędrol
2.CLIPPER – T. Nowak
3.IZAR – J. Bryniarski

klasa D – jachty kabinowe powyżej 6,5 m

1.OSKAR – D. Schaefer
2.DORIS – B. Fijał
3.PUCHAŁATÓWKA – J. Puchała

(asz)

Fot. Waldemar Wojtaszek, (asz)

 

 

Anna Szopińska 21.08.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
*ANONIM* 13:01 21.08.2018

Gratululacje dla jacka sliwinskiego juniora za wspanialy wynik krzysztof z

Zobacz również