Kamery live
prognoza pogody

IV Pielgrzymka Amazonek – tłumniejsza niż przewidywano

13 czerwca 2016 12:37

LUDŹMIERZ.

Ponad 130 amazonek z całej Małopolski, ale i ze Słowacji wzięło udział w IV Pielgrzymce do ludźmierskiego Sanktuarium. Te doroczne pielgrzymki, za każdym razem coraz liczniejsze, są wydarzeniem religijnym, ale też integracją środowiska. W Ludźmierzu pojawiły się panie z Tarnowa, Krakowa, Nowego Sącza i Popradu.

IV Pielgrzymka Amazonek – tłumniejsza niż przewidywano

Rolę gospodyń Pielgrzymki pełniły oczywiście członkinie Stowarzyszenia Podhalańskie Amazonki z Nowego Targu i okolicznych miejscowości – większość w odświętnych góralskich strojach. Grupie tarnowskiej towarzyszył ks. Rafał Więcław z parafii Matki Bożej Szkaplerznej, który koncelebrował Mszę św. wraz z ludźmierskim kustoszem, ks. Jerzym Filkiem. Kwiaty, chleb, winogrona – to dary ołtarza, jakie złożyły Amazonki, ubogacając też swoimi prośbami modlitwę powszechną. W murach bazyliki ponowiły Akt Zawierzenia. Opiece boskiej zawierzały kobiety swoje zdrowie i życie, swoje rodziny i codzienne sprawcy. Umocnione, zaleczone, pełne nadziei i wiary, modliły się za siebie nawzajem, za cierpliwość w znoszeniu swojej doli, za wytrwałość swoich rodzin, za służbę zdrowia, która udzielała im pomocy. Także za te spośród nich, które walki z chorobą nowotworową nie wygrały…

Prosto z bazyliki uczestniczki Mszy św. przeszły do Ogrodu Różańcowego, by złożyć kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II i cieszyć się swoją obecnością. Towarzyszyły im w tym zaangażowana w sprawy Amazonek posłanka Barbara Bartuś oraz radne: powiatowa – Grażyna Tylka i miejska – Bogusława Korwin, także przedstawiciele Allmedici, zapewniającej bezpłatne badania.

NT24TV 13.06.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również