Kamery live
prognoza pogody

IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe rozegrane

13 lutego 2017 16:12

W miniony weekend po raz kolejny odbyły się w Nowym Targu zawody balonowe - jedyne takie w Polsce, bo zimowe. Ten piękny sport na nowotarskim niebie można podziwiać od 2013 roku, kiedy to Pan Kazimierz Stolarczyk – właściciel PCD Salami postanowił zakupić pierwszy na Podhalu balon na ogrzane powietrze i powierzyć go nowotarskiemu aeroklubowi. To właśnie o Puchar PCD Salami toczyły się boje w powietrzu.

IV Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe rozegrane

Do rywalizacji stanęło 18 załóg balonowych z całej Polski, wśród nich tacy zawodnicy jak Arkadiusz Iwański (Aeroklub Włocławski), niezwykle utytułowany zawodnik, m.in. zdobywca Pucharu Polski, mistrz Polski, zdobywca III miejsca Pucharu Europy, zwycięzca II edycji Nowotarskich Zimowych Zawodów Balonowych, członek Balonowej Kadry Narodowej oraz reprezentant Polski w sporcie balonowym.

Wiatry były bardzo kapryśne, bardzo słabe i ciężko było zaplanować poszczególne konkurencje – komentował przebieg zawodów Krzysztof Borkowski w rozmowie z naszą redakcją. – W tym roku udało się wyłożyć zupełnie nowe konkurencje np. „minimalny dystans”, które przy słabym wietrze pozwoliły na osiągnięcie zróżnicowanych wyników. Ostatecznie udało się rozegrać 5 konkurencji w 2 lotach. Wszystkie loty były niezwykle widowiskowe ze względu na starty z samego lotniska – podsumował Borkowski.

Na zakończeniu zawodów obecni byli burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha wraz ze swoim zastępcą Waldemarem Wojtaszkiem, którzy dziękowali za tak liczne przybycie do naszego miasta, jednocześnie serdecznie zapraszając wszystkich na nowotarskie trasy biegowe i rowerowe.

Wszyscy piloci byli niezwykle zadowoleni z pobytu na Podhalu. Wyjeżdżali z Nowego Targu z nadzieją na rychły powrót w rejon polskich gór, na najpiękniejsze lotnisko w Polsce.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

I miejsce – Arkadiusz Iwański (Aeroklub Włocławski)

II miejsce – Bartłomiej Pyza (Aeroklub Lubelski)

III miejsce – Ewelina Leszczuk (Klub Sportów Balonowych we Wrocławiu)

… VIII miejsce – Kacper Borkowski (Aeroklub Nowy Targ)

Pełna lista wyników znajduje się w załączniku. Organizatorem zawodów był Aeroklub Nowy Targ.

/pk

NT24TV 13.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również