nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

IV Nowotarska Choinka Marzeń

Po czym poznać, że idą święta? Między innymi po tym, że rusza kolejna edycja akcji „Nowotarska Choinka Marzeń”. Ta organizowana już po raz 4. akcja, jest skierowana do dzieci ze szkół podstawowych z Nowego Targu, pochodzących z rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. Prezenty zakupione dzięki dobrym sercom nowotarżan, trafiają do dzieci ze wszystkich szkół na terenie miasta oraz dzieci z terenu powiatu uczęszczających do szkoły nr 9. Już od czwartku, 22 listopada Nowotarskie Choinki Marzeń – z rekordową ilością 300 baniek – będą stały w holu MOK i w kościele pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu. 

Idea jest prosta. Dwie choinki, 300 bombek, a w każdej z nich zamknięte i opisane na karteczce marzenie jednego dziecka, pochodzącego z rodziny o trudnej sytuacji materialnej. Maksymalna kwota prezentu to 150 zł. Bombki zalakowane są specjalną banderolą. Należy pamiętać, że ich zerwanie to dla nas zobowiązanie do zakupu prezentu dla dziecka – nie zrywajmy tych baniek „dla zabawy”! 
Zapakowane prezenty wraz z naklejoną karteczką należy następnie dostarczyć do plebanii kościoła pw. św. Jana Pawła II do 16 grudnia br. Tam zostaną posegregowane, opisane i dostarczone do dzieci jeszcze przed gwiazdką.
 
Choinki z rekordową ilością baniek wykonanych ręcznie techniką decoupage, zostaną wystawione w czwartek, 22 listopada, w holu Miejskiego Ośrodka Kultury Al. Tysiąclecia oraz w Kościele p.w. Św. Jana Pawła II przy ul. Szaflarskiej.  

Głównymi organizatorami akcji są: Parafia p.w. Św. Jana Pawła II oraz Anna Tylka, która jest również koordynatorem Akcji. Współorganizatorzy: Maria Chmielowska Szymoniak, MOK. Patronat: Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta, Poseł Pan Edward Siarka. 

 /os
 
https://nowytarg24.tv/rusza-iv-edycja-nowotarskiej-choinki-marzen/
6 0

Filmy

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna