Kamery live
prognoza pogody

Inwestycja w kryptowaluty okazała się oszustwem

Wyciszenie Włącz dźwięk

Mieszkanka powiatu nowotarskiego zaufała nieznajomemu licząc na zarobek – na szczęście nabrała podejrzeń i straciła “tylko” 750 złotych. Policja przestrzega przed kontaktami z osobami nieznajomymi, które obiecują wysokie zyski przy zakupie kryptowaluty. 

W grudniu ubiegłego roku, podczas przeglądania portalu społecznościowego, mieszkanka powiatu nowotarskiego natrafiła na reklamę platformy inwestycyjnej dla kryptowalut oferującej szybki zysk. Zainteresowana kliknęła na znajdujący się tam link i wypełniła ankietę, wpisując swój numer telefonu. Po chwili zadzwoniła do niej kobieta, która pomogła jej założyć konto inwestycyjne. W pierwszej kolejności inwestorka miała zainstalować aplikację umożliwiającą zdalny dostęp do pulpitu i wpłacić tzw. kaucję w kwocie 250 euro. Zagraniczny akcent dzwoniącej kobiety i instalacja tej aplikacji wydała się mieszkance powiatu nowotarskiego bardzo podejrzana i ostatecznie zrezygnowała z dalszych czynności blokując również numer telefonu, z którego do niej dzwoniono.

Jednak po kilku tygodniach, do kobiety z innego numeru zadzwonił mężczyzna i tym razem skutecznie przekonał ją do zainwestowania w kryptowaluty. Kobieta wpłaciła 250 euro przy użyciu karty, podając imię, nazwisko i wszystkie dane karty. Początkowo zarabiała każdego dnia na inwestycji, dlatego szybko dała się namówić na kolejne wpłaty, a nawet na wzięcie kredytu i wpłatę 45 tysięcy złotych. Operacje wykonywała na komputerze z zainstalowanym programem dającym „doradcy” zdalny dostęp do jej pulpitu. Ostatecznie jednak niepewność spowodowała, że z powrotem przelała na swój rachunek bankowy środki z kredytu i straciła nie 45 tysięcy, a tylko 750 złotych. O całym zdarzeniu pokrzywdzona powiadomiła Policję. Aktualnie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu prowadzi w tej sprawie czynności.

Tymczasem policja przestrzega i zaleca zachować ostrożność przy kontaktach z firmami, które obiecują szybki zysk na kryptowalutach.  

Ponadto na stronie internetowej KNF można sprawdzić, czy podmiot, w imieniu którego dzwoni rozmówca, posiada uprawnienia do świadczenia usług finansowych na terytorium Polski:  https://www.knf.gov.pl/podmioty/wyszukiwarka_podmiotow

Możena również zweryfikować, czy podmiot nie figuruje na liście ostrzeżeń publicznych KNF – https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/ostrzezenia_publiczne

Nie podejmuj decyzji pod wpływem chwili i emocji. Jeżeli nie uzyskasz wiarygodnych informacji, powstrzymaj się od dalszych kontaktów. Nie daj się oszukać!

os 22.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

1 komentarz
ANNA 10:56 24.02.2023

Witam Anna.ja straciłam pieniądze .Firma nazywa się Intel Academi mieści się W Warszawie oni podszywali.sie po d Elona M.na Instagram ie.

Zobacz również