Kamery live
prognoza pogody

Interwencja służb ochrony środowiska w rejonie sortowni

11 maja 2023 14:40

Wczoraj około godz. 20.00 straż pożarna poinformowała Wydział Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Urzędu Miasta Nowy Targ o pojawieniu się wycieku w rejonie sortowni FCC Podhale.

Interwencja służb ochrony środowiska w rejonie sortowni

Na miejsce niezwłocznie przybyli pracownicy nowotarskiego magistratu, Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Nowym Targu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie, Delegatury w Nowym Sączu, Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Krakowie oraz policja i straż pożarna.

Przy DK49, w przydrożnym rowie, w okolicy FCC Podhale stwierdzono występowanie cieczy o zapachu prawdopodobnie ścieków przemysłowych. W związku z podejrzeniem wystąpienia zanieczyszczenia środowiska, pracownicy MZWiK pobrali próbki z rowu oraz – wedle oświadczenia pracowników firmy – z instalacji służącej do rozsączania wód opadowych należącej do FCC Podhale. Zostaną one przebadane w akredytowanym laboratorium.

W związku z kolejnym incydentem dotyczącym nieprawidłowej gospodarki wodno-ściekowej FCC Podhale, podobnie jak w przypadku poprzednich zgłoszeń, zostaną podjęte odpowiednie działania, mające na celu ustalenie stanu faktycznego. Po określeniu skali oraz źródła ewentualnego zanieczyszczenia WIOŚ we współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ podejmie odpowiednie kroki w tej sprawie.

komunikat UM Nowy Targ

os 11.05.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również