Kamery live
prognoza pogody

Intershow 2017 – radosny spektakl bez granic (galeria zdjęć)

8 stycznia 2017 21:53

Przyjechali barwną, roztańczoną, rozświergotaną gromadą. Jak są wytrenowani, jak profesjonalni, jednocześnie jak mocno przeżywają swoje artystyczne tournée i każdy występ – widać było w każdym kroku, również poza sceną. W trzech dniach przez deski nowotarskiego MOK-u przewinęło się ok. 350 uczestników ХV Międzynarodowego Festiwalu – Konkursu Pieśni i Tańca „INTERNATIONAL SHOW-2017”. To kwiat utalentowanej młodzieży z sześciu państw.

Intershow 2017 – radosny spektakl bez granic (galeria zdjęć)

A styczeń to tradycyjna pora przyjazdu pod Tatry tych ambasadorów kultury z Polski, Ukrainy, Białorusi, Estonii, Mołdawii, Rosji. Trzydniowy konkursowy przegląd umiejętności małych i młodych, wokalistów, instrumentalistów, tancerzy oraz koncert galowy – to prawdziwe święto dziecięcej i młodzieżowej twórczości w najróżniejszych stylach, aranżacjach i wykonaniach. Prezentują się bowiem podczas tego Festiwalu zespoły tańca ludowego, towarzyskiego klasycznego i grupy pokazujące choreograficzne inscenizacje. Wokaliści występują solo, duetach, triach, kwartetach, zespołach do 12 osób.

Widzowie znajdują w tym wspaniałym spektaklu wszystko: od baśniowości i ludowości po break-dance, balet, taniec sportowy, elementy akrobacji. Artystyczne wrażenie występów budują też wspaniałe stroje. Laureaci zostają nagrodzeni  zaproszeniami do udziału w kolejnych festiwalach i koncertach na terytorium Węgier, Ukrainy, Polski, Bułgarii, Rosji, Estonii i Serbii.

Intershow odbywa się co prawda po raz piętnasty, ale w Nowym Targu gości ósmy raz. To świadczy, jak dobre warunki do występów i przyjazny klimat tu znajduje. Uczestnicy zakwaterowani są głównie w Poroninie. Podczas swojego pobytu na Podhalu występują w miejscowych szkołach, ale też poznają uroki naszego regionu. Ich występy nie tylko wzbudzają zachwyt podhalańskiej publiczności, ale u najmłodszych widzów budzą też marzenia, by dorównać młodym artystom. Ich pobyt to także okazje do zawiązywania wspaniałych przyjaźni. W konkursowym jury zasiadają doświadczeni choreografowie, tancerze, wokaliści, animatorzy kultury. To grono wie, jaki ogrom pracy, wylanego potu, wielogodzinnych prób kryje się za lekkością i gracja wykonań.

Przez wiele lat organizatorem Festiwalu było stowarzyszenie twórcze „Źródła Przyszłości” z Odessy, tego roku jest nim Stowarzyszenie Twórcze „MEDEFIK”.

Nowotarska scena okazała się szczęśliwa przede wszystkim dla gdyńskich grup, przede wszystkim dla zespołu wokalnego „Luz” z Zespołu Szkół nr 14 w gdyni, który już drugi raz – po sukcesie sprzed dwóch lat – zdobył Grand Prix Festiwalu.

Laury zebrały także wokalistki z naszej „Septymy”:

Wokal kategoria 1: Kinga Czyrnek – 3 miejsce; Edyta Limanówka – 3 miejsce; Maja Łaś – wyróżnienie.

Wokal kategoria 2: Malwina Łaś – 1 miejsce; Julia Strycharz – wyróżnienie.

Wokal kategorie 3, 4 i 5: Magda Panek – 1 miejsce; Julia Jarząbek – 2 miejsce; Martyna Plewa – 3 miejsce; Paulina Bryniarska – wyróżnienie.

Wokal kategoria duety, zespoły: Duet Septymka Maja Łaś i Kinga Czyrnek – 3 miejsce.

Wśród nagrodzonych są także uczestnicy poprzednich edycji z Podhala: Kevin Luzar z Nowego Targu (fortepian) i Krystian Kubowicz z Kasiny Wielkiej. 

opr. asz

NT24TV 08.01.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również