PILNE
Kamery live
prognoza pogody

Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

20 października 2020 11:55

Uprzejmie informujemy, że  zgodnie z decyzją Zastępcy Generalnego Komisarza Spisowego od 10 października 2020 r. istnieje  możliwość  przeprowadzania spisu rolnego przez rachmistrzów w formie wywiadów bezpośrednich z respondentami w terenie. Przeprowadzanie spisu rolnego tą metodą będzie realizowane z zachowaniem  wszystkich zaleceń sanitarnych.

Informacja o realizowaniu wywiadów bezpośrednich przez rachmistrzów

Rachmistrzem spisowym na terenie Gminy Miasto Nowy Targ jest Pani Izabela Mnich-Walków.

Każdy rachmistrz posiada imienny identyfikator ze zdjęciem wydany przez Wojewódzkie Biuro Spisowe. Tożsamość rachmistrza spisowego można potwierdzić na stronie: https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ oraz pod numerem infolinii spisowej 22 279 99 99 (we wszystkie dni tygodnia od godziny 8:00 do 20:00).

Więcej informacji na temat jak sprawdzić tożsamość rachmistrza można znaleźć na stronie: https://spisrolny.gov.pl/aktualnosci/jak-zweryfikowac-rachmistrza

W związku z powyższym przypominamy, że jeżeli z użytkownikiem gospodarstwa skontaktuje się bezpośrednio rachmistrz spisowy, rolnik ma obowiązek udzielić rachmistrzowi odpowiedzi na pytania z formularza spisowego. Rachmistrz spisowy będzie się kontaktował również telefonicznie z numeru 22 666 66 62 lub +48 571 502 194.

Jeżeli respondent ze względu na sytuację epidemiczną wyraża obawę przed bezpośrednim kontaktem, rachmistrz poinformuje go o obowiązku udziału w spisie, który może być zrealizowany w formie wywiadu telefonicznego lub samospisu internetowego.

W przypadku gdy rachmistrz pozyska informację, że użytkownik gospodarstwa rolnego jest objęty kwarantanną lub izolacją domową wywiad będzie przeprowadzony przez telefon.

Brak udziału w spisie rolnym może skutkować nałożeniem kary grzywny określonej w ustawie o statystyce publicznej.

/źródło: UM Nowy Targ/

Piotr Starmach 20.10.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również