Inauguracja udana, Chełmianka pokonana!

9 marca 2019 16:17

Od wygranej 1:0 nad Chełmianką Chełm na własnym stadionie piłkarze Podhala Nowy Targ zainaugurowali rundę wiosenną rozgrywek 3 ligi. Tym samym nowotarżanie zrewanżowali się Chełmiance, która jako jedyna pokonała ich w rundzie jesiennej. Było to też już 17 kolejne ligowe spotkanie bez porażki podopiecznych Dariusz Mrózka.

Pierwsza połowa bezbarwna. Z obu stron gra była bardzo asekuracyjna, stąd sytuacji pod obiema bramkami za wiele w tej części gry nie było.

Jeżeli już, to mieli je nowotarżanie, ale zarówno z uderzeniem Artura Pląskowskiego (26 min) i Marka Mizi (36 min) poraził sobie bramkarz Chełmianki Damian Drzewiecki. Natomiast przyjezdni przed przerwą celnego strzału na bramkę Podhala nie oddali.

Po przerwie z początku obraz gry specjalnie się nie zmienił. Walka toczyła się głównie w środku pola, a obie drużyny miały problemy z tym by skonstruować jakąś składną, zaczepną akcje.

Wreszcie w 59 min w odstępie kilkunastu sekund Marek Mizia przeprowadził dwie niemal bliźniacze akcje, kończone uderzeniem z 18 metra. Za pierwszym razem jeszcze nieznacznie chybił, ale za drugim razem już trafił do bramki Chełmianki

W kolejnych minutach goście próbowali coś więcej zdziałać w ofensywie, ale czynili to bardzo nieporadnie i w praktyce długo bramce Mateusza  Szukały nie zagrozili.Dopiero w doliczonym czasie gry, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, w polu karnym gospoarzy zrobiło się gorąco, ale Damian Szpak z najbliższej odległości przestrzelił nad poprzeczką.

Najważniejsze że zaczynamy tę rundę od zwycięstwa. Gra może faktycznie nie powalała na kolana, ale styl przyjdzie z czasem. Cieszy to, że poza tą sytuacją z samej końcówki, rywale nam nie zagrozili. Jak to się mówi, „pierwsze koty za płoty” i jedziemy dalej – przyznał kapitan Podhala, Dawid Dynarek.

W piłce nożnej bywa, że grając dobre zawody traci się punkty. My dzisiaj w wielu fragmentach tego meczu graliśmy tak jak chcieliśmy. Zabrakło dokładności na finalizacji i spokoju, szczególnie w końcówce spotkanie. To lekcja dla nas. Cieszę się, że spójności i jedności jaka tworzyła się w naszej drużynie zimą. Myślę, że z każdym meczem będzie już tylko lepiej. Ja jestem dobrej myśli – ocenił trener Chełmianki, Artur Bożyk.

Bardzo się cieszę z trzech punktów. Pierwszy mecz zawsze jest ciężki i to się potwierdziło dzisiaj. Wydaje mi się, że przez większość meczu mieliśmy nad nimi kontrolę. Nie uniknęliśmy jednak nerwowych chwil w końcówce i mogło się to dla nas źle skończyć. Tego na przyszłość musimy unikać. Cieszy mnie też postawa naszych nowych zawodników, którzy potwierdzili że będą wzmocnieniem naszej drużyny – przyznał trener Podhala, Dariusz Mrózek.

Podhale Nowy Targ – Chełmianka Chełm 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Mizia 59

Podhale: Szukała – Drobnak, Baran, Bedronka, Tonia – Mizia (78 Barbus), Dynarek, Mianowany (82 Lewiński), Potoniec (78 Kobylarczyk), Hruska (90 Łukaszczyk)  – Pląskowski.

Chełmianka: Drzewiecki – Chudzitko, Uliczny, Czułkowski, Kotowicz – Szpak, Efir ŻK (67 Zawiśla), Kocoł, Kwiatkowski, Pioś (62 Koszela) – Niewęglowski.

Sędziował: Jakub Pieron z Kielc.