Kamery live
prognoza pogody

III Podhalański Festiwal Modelarski – z ponad 140 uczestnikami

30 maja 2022 12:54
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Przez weekend, w sali gimnastycznej „jedenastki”, odbywał się III Podhalański Festiwal Modelarski CIUPAGA 2022. Impreza ciesząca się coraz większą frekwencją i popularnością, przyciąga najbardziej utytułowanych modelarzy z Polski i sąsiednich krajów.

W tym roku zgłosili oni bez mała 600 modeli. Ich twórcy pochodzą z sześćdziesięciu miejscowości. Było ich stu czterdziestu jeden. Trzynastu przyjechało ze Słowacji, był wśród nich i jeden obywatel Ukrainy. Najdalszą podróż odbył modelarz ze Słupska. Najstarszy uczestnik konkursu to krakowianin rocznik 1950, a najmłodszy – mieszkaniec Będzina urodzony w roku 2016.

III edycja wzbogacona była o kategorię post-apo, w takiej też stylizacji występowały festiwalowe hostessy. Tradycją Festiwalu jest wybór „nopiyknijsego polowaca”, czyli najładniejszego myśliwca w polskich barwach. Trzech uczestników zdobyło prestiżowe nagrody im. patrona Festiwalu, taternika i pilota, kpt. Tadeusza Schiele.

Wkrótce – szerzej.

(asz)

 

Anna Szopińska 30.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również