Kamery live
prognoza pogody

III edycja Nowotarskiej Choinki Marzeń – zwieńczona sukcesem

22 grudnia 2017 22:45

Paczki przygotowane przez ludzi dobrej woli w ramach Nowotarskiej Choinki Marzeń zostały przekazane do dzieci z rodzin o trudnej sytuacji materialnej. W tym roku, dzięki tej akcji charytatywnej spełniły się marzenia 294 dzieci. 

III edycja Nowotarskiej Choinki Marzeń - zwieńczona sukcesem

III edycja Nowotarskiej Choinki Marzeń zakończyła się sukcesem. Wszystkie dzieci otrzymały paczki, co oznacza, że marzenia blisko 300 dzieci zostały spełnione! Kilkanaście baniek nie zostało zerwanych na czas, jednak by uszczęśliwić wszystkie dzieci, brakujące prezenty zostały zakupione przez Parafię p.w. Św. Jana Pawła II oraz przez Panią Zofię Daczynską.  Akcja jest dużym wsparciem dla rodzin, które borykają się z trudną sytuacją finansową i nie mogą pozwolić sobie na zakup świątecznych podarunków dla swoich pociech.

– Przekazano we środę 294 paczki, które odebrały szkoły, już nas poinformowano, że wszystkie zostały odebrane przez rodziców z dziećmi. Teraz czekają pod choinką aż do kolacji Wigilijnej, kiedy to zgodnie z tradycją zostaną rozpakowane przez dzieci uradowane spełnionym marzeniem. Zdajemy sobie sprawę, że parę marzeń dzieci było trochę wygórowanych, wyciągniemy z tego wnioski i w następnych latach taka sytuacja się nie powtórzy – mówi organizatorka, Anna Tylka – W imieniu organizatorów i współorganizatorów składamy serdeczne podziękowania za włączenie się do tak wspaniałej Akcji, przekazanie cudownych prezentów, życzeń dla dzieci na kartach świątecznych przypiętych do paczek, okazane serce, które da wiele uśmiechu, radości, spełni marzenia dzieci ofiarowując prezent pod choinkę.

W projekcie brali udział: współorganizatorzy: Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha, Starosta Powiatu Nowy Targ Krzysztof Faber, Poseł na Sejm Edward Siarka, Dyrektor MOK Bolesław Bara.

Zapewnienie transportu i duże zaangażowanie: Pani Wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska – Steg

Projekt i wykonanie baniek wraz z uczniami szkoły podstawowej nr 11, oraz dziećmi świetlicy środowiskowej przy Parafii p.w.Św. Jana Pawła II: Maria Chmielowska Szymoniak

Projekt plakatu: Marcin Drabik “Karol”

Parafia i organizatorzy dziękują wszystkim za pomoc, dobrą współpracę, życząc zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia wszelkich łask Bożych oraz spełnienia MARZEŃ. Do zobaczenia w przyszłym roku!

NT24TV 22.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również