II edycja Małopolskiej Szkolnej Ligi Szkolnego Związku Sportowego za nami

5 stycznia 2023 17:51

W dniu 3 stycznia w Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej odbyła się II edycja Małopolskiej Szkolnej Ligi SZS. Pomimo niesprzyjającej pogody na starcie stawiło się prawie 200 zawodników.

Obiekt został bardzo dobrze przygotowany do zawodów pomimo skrajnie trudnych warunków pogodowych panujących od dłuższego czasu. Pochwały należą się kierownictwu i obsłudze Centrum Narciarstwa Biegowego w Klikuszowej. Bardzo dobre wyniki osiągnęli zawodnicy z terenu powiatu nowotarskiego. W kategorii dziewcząt ur. 2008 na dystansie 3 km drugie miejsce zdobyła Zuzanna Ponicka z Ponic. W kategorii dziewcząt ur. 2010 na dystansie 2 km również drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Czubernat z Klikuszowej. W kategorii chłopców ur. 2010 na dystansie 2 km na drugim miejscu do mety dobiegł Antoni Kuros z Klikuszowej. Najlepszą w kategorii dziewcząt ur. 2012 na dystansie 1 km okazała się Hanna Szeliga z Klikuszowej. W klasyfikacji generalnej szkół zwyciężyła szkoła podstawowa z Kościeliska, drugie miejsce zdobyli gospodarze z Klikuszowej, trzecie miejsce “wybiegali” zawodnicy z Zalesia. Tuż za podium znalazła się szkoła z Podczerwonego. Nagrody i puchary wręczali – Zofia Faron sołtys wsi Obidowa oraz Feliks Piwowar – Wiceprezes Małopolskiego SZS. Sędzią głównym zawodów był Marek Danielczak a delegatem technicznym PZN Stanisław Mrowca.

Głównym organizatorem ligi jest Małopolski Szkolny Związek Sportowy. Współorganizatorami tej edycji ligi była Gmina Nowy Targ, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Nagrody ufundowali również sponsorzy – VOLA Racing i firma Fischer. Kolejna edycja odbędzie się w Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej. Chociaż obserwując prognozy pogody może to być bardzo trudne do wykonania.