Kamery live
prognoza pogody

II Bal Burmistrza – z sercem dla Maksa (duża galeria)

21 lutego 2017 13:30

Biletów na Bal Burmistrza w „Góralskiej Strawie” brakło na długo przed dniem zabawy. Druga edycja karnawałowej imprezy przyniosła też rekordowy efekt zbiórki i aukcji na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Bal przyciągnął samorządowców, urzędników, ale też ludzi z wielu innych kręgów i środowisk.

II Bal Burmistrza – z sercem dla Maksa (duża galeria)

Balowicze wypełnili i dużą salę, i galerię. Pod galerią natomiast zgromadzone były przeznaczone na aukcję dary. Przy schodach czekał na przybywających „komitet powitalny”, czyli burmistrzowska ekipa z przedstawicielkami Fundacji. Kreacje pań mieściły się w szerokim przedziale od czarnej koronkowej elegancji po przepych barwnych tiuli. Panowie przybywali w garniturach lub smokingach, zdobiąc je na wejściu jedwabnymi szalikami w różnych kolorach. Panie mogły natomiast wybierać w ozdobach do włosów i maskach weneckich.

Zabawę rozpoczęły podziękowania przedstawicielek Fundacji: prezesującej jej Alicji Chodorowicz, współzałożycielki Jolanty Worwy-Łapsy i Elżbiety Nowak, za ubiegłoroczną hojność na rzecz podopiecznych i pomoc magistratu. Pieniądze zostały wtedy przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Toast wzniesiony przez burmistrza kieliszkiem szampana był znakiem do rozpoczęcia zabawy. Wąż balowiczów wił się po sali przy dźwiękach dostojnego poloneza. Muzyczną niespodzianką Balu okazał się Conrado Yanez – triumfator 10. edycji programu “Must Be the Music”, zwany filipińskim Louisem Armstrongiem.

Podczas aukcji, która miała pomóc w gromadzeniu pieniędzy przede wszystkim na leczenie zmagającego się z chorobą nowotworową 13-letniego hokeisty MMKS Podhale Maksyma Batkiewicza, najwyżej wylicytowano obraz Moniki Stanisławskiej przedstawiający góralską parę w tańcu. Nabyć można było m.in. wielkiego misia w kamizelce z podpisami polskich skoczków, koszulkę z autografiami drużyny GKS Tychy, piłkę do koszykówki z autografem Marcina Gortata, miniaturowy projekt monumentalnej rzeźby Michała Batkiewicza „Dialog”, kolorowe, futrzane buty projektu Anety Knap, obrazy olejne, haftowane, malowane na szkle; puzderka z ekskluzywnymi gadżetami i szachami, przybory do pisania, książki, biżuterię z kryształkami Swarovskiego, artystyczne przedmioty, patchworki, saszetki, vouchery, bilet na lot balonem, weekend pod żaglami, świeczniki, kolczyki, portmonetki, poduszki, owieczki, lustra, zegary itd. Przedmioty nie sprzedane, by nie przedłużać aukcji, można było kupić za cenę wywoławczą i wielu uczestników zabawy z tego skorzystało.

Aukcja, sprzedaż gadżetów i losowanie przyniosły Fundacji im. Adama Worwy prawie 28,5 tys. zł, czyli o 8 tys. więcej niż w ubiegłym roku. Dla jej podopiecznych każda suma to znak nadziei, że w najcięższych życiowych doświadczeniach nie są sami, że inni otwierają dla nich serca i walczą razem z nimi.

/asz

NT24TV 21.02.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również