Kamery live
prognoza pogody

Idą potężne śnieżyce. “Nawet 70 cm śniegu w regionach górskich”

11 kwietnia 2021 11:58

Niepokojące prognozy pojawiły się dziś na uznanym przez środowiska meteorologiczne profilu Łowcy Burz Południe. – To może być paraliż południa – piszą synoptycy w komunikacie. Według ich modeli w najgorszym razem może spaść u nas nawet 70 cm śniegu, w Tatrach 4 metry puchu.

Idą potężne śnieżyce.

Fot. Łowcy Burz Południe

Wszyscy cieszący się z dzisiejszej pięknej, wiosennej aury muszą się pośpieszyć – radość wkrótce przeminie. Już od jutra spodziewany jest spadek temperatur, a od wtorku – powrót zimy.

Teraz na dodatek meteorolodzy z cenionej grupy Łowcy Burz opublikowali niepokojącą mapę synoptyczną, przewidującą kolejne dni na Podhalu. Według najgorszych ich modeli czekać ma nas totalny paraliż.

 – Od wtorku nad naszymi regionami zaczną występować ciągłe kilkudziesięciogodzinne opady mieszane śniegu oraz deszczu. Niektóre z modeli widzą nawet do 70cm śniegu w regionach górskich a w Tatrach ponad 4 metry – czytamy w komunikacie Łowcy Burz Południe.

Załamanie pogody ma potrwać co najmniej do czwartku.

redakcja 11.04.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również