PILNE
Kamery live
prognoza pogody

I Konkurs Śpiewaków Ludowych “Góralskie Śpiywanie”

25 marca 2021 12:15

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu ogłosiło właśnie konkurs śpiewaków ludowych “Góralskie Śpiywanie”. Najlepsi wykonawcy wezmą udział w przeglądzie regionalnym, który z kolei wyłoni reprezentantów na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą – najważniejszą imprezę tego typu w kraju. Ze względu na epidemię, konkurs odbędzie się w formule on-line. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa z dniem 20 kwietnia br. Współorganizatorem konkursu jest Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza. 

I Konkurs Śpiewaków Ludowych

W konkursie mogą wziąć udział grupy śpiewacze, śpiewacy soliści oraz mistrzowie z uczniami z terenu POWIATU NOWOTARSKIEGO obejmującego Gminy: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz Miasta: Nowy Targ, Szczawnica, Rabka-Zdrój.

Celem organizacji konkursu jest kultywowanie i popularyzacja tradycji śpiewu ludowego, autentycznego repertuaru i stylu wykonawczego oraz dokumentacja bogactwa muzycznego górskich grup etnograficznych. Aby wziąć udział w konkursie należy dokonać nagrania wideofonicznego własnej prezentacji i przesłać zarejestrowany film wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia (z własnoręcznym podpisem uczestnika/osoby upoważnionej) w nieprzekraczalnym terminie do 20 KWIETNIA 2021 r.

Nagrania filmowe laureatów publikowane będą na stronie internetowej Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu po rozstrzygnięciu konkursu. 

Szczegóły i materiały do pobrania, znajdują się tutaj. 

os 25.03.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również