Kamery live
prognoza pogody

I Ekologiczny Dzień MPEC – z dziećmi w roli głównej (galeria zdjęć)

15 września 2017 11:08

Temat ekologii nie schodzi z terminarza miejskich wydarzeń, a wrzesień jest wyjątkowo obfity w eventy związane z ochroną środowiska. Dziś Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej zorganizowało w swojej siedzibie I Ekologiczny Dzień. Do udziału zaproszono uczniów "dwójki" i hokeistów MMKS Podhale, którzy mieli okazję wziąć udział w konkursach, zwiedzić wspólnie z burmistrzem Grzegorzem Watychą teren elektrociepłowni, jak również wspólnie zasadzić nowe drzewa. 

I Ekologiczny Dzień MPEC - z dziećmi w roli głównej (galeria zdjęć)

Uczniowie mieli okazję zapoznać się z tematyką ciepła sieciowego najpierw dzięki multimedialnej prezentacji, następnie – bardziej namacalnie – dzięki wycieczce po terenie zakładu ciepłowniczego. Uczniowie nie przybyli do MPEC z pustymi rękami – przygotowali transparenty dotyczące problemu spalania śmieci w piecach, jak również prace plastyczne, biorące udział w konkursie “Świat zadymiony ma same złe strony”. 

Przybyłych witał prezes MPEC Grzegorz Ratter oraz burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, który wspólnie z ekodoradcą zaprezentował dzieciom projekt tablicy, jaka już wkrótce zawiśnie w każdej szkole, informując na bieżąco jaki stan powietrza jest w danym dniu. 

Po pełnym wrażeń, wspólnym zwiedzaniu wnętrza zakładu ciepłowniczego, uczniowie posadzili na terenie MPEC młode drzewka. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku i certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w wydarzeniu.

 

 

NT24TV 15.09.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również