I edycja Nowy Targ Road Challenge przeszła do historii

6 czerwca 2016 19:22
Wyciszenie Włącz dźwięk

116 zawodników i  8 zawodniczek  Polski, Słowacji  i Węgier wzięło udział w pierwszej edycji trzy etapowego szosowego wyścigu kolarskiego Nowy Targ Road Challenge.  Łącznie w ciągu trzech dni uczestnicy wyścigu pokonali 241 kilometry.

Ostatecznie w klasyfikacji generalnej wśród panów zwyciężył jeden z faworytów, reprezentant UKS Podwilk Adam Wójcik, z łącznym czasem 6 godzin 24 minut i 33 sekund. O 25 sekund gorszy był sklasyfikowany na miejscu drugim Węgier Gabor Fejs z grupy SVK HUN mix team. 6 godzin, 25 minut i 11 sekund to z kolei czas Piotra Tomana z BIKE RS WLKS Krakus BBC Czaja, który uplasował się na pozycji trzeciej.  Wśród pań zacięty bój o końcowe zwycięstwo stoczyły reprezentantki klubu TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team: Klaudia Radziszewska i Katarzyna Brewińska. Dzięki zaliczce wypracowanej na „czasówce” zwyciężyła Radziszewska, której łączny czas wyniósł 5 godzin, 47 minut, 26 sekund. Czas Brewińskiej z kolei to 5 godzin, 47 minut i 43 sekundy. Trzecia w klasyfikacji generalnej Słowaczka Tatiana Jasekova całość wyścigu pokonała w czasie 5 godzin, 54 minut i 14 sekund.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła grupa IC Podhale (Bartosz Sopata, Robert Bobka, Marcin Węgrzyn, Tomasz Koszarek, Bartłomiej Iskrzycki, Paweł Gąsior, Mateusz Małecki), z sumą czasów (po trzy najlepsze na każdym z etapów): 19 godzin, 57 minut i 41 sekund, przed IN Mogilany Cyclig Team (Sebastian Druszkiewicz, Roman Pietruszka, Patryk Wójcik, Michał Cwynar, Daniel Tylka, Mieczysław Berezik oraz Andrzej Małysa) i BIKE RS WLKS Krakus BBC Czaja (Piotr Tomana, Bartłomiej Wojtanek, Mateusz Poręba, Marcin Poręba)

W klasyfikacji górskiej zwyciężył Gabor Fejs, przed Sebastianem Druszkiewiczem i Adamem Wójcikiem.