Kamery live
prognoza pogody

I dzień pokazów lotniczych w ramach Nowotarskiego Pikniku Lotniczego za nami

13 sierpnia 2017 06:15

Pokazy lotnicze wydaje się, że to już tradycja. Po raz dziewiąty płyta lotniska zostaje wypełniona różnego rodzaju statkami powietrznymi, wieloma atrakcjami dla dużych i małych dzieci. Każdy kto odwiedził wczoraj nowotarskie lotnisko mógł znaleźć coś dla siebie. 

I dzień pokazów lotniczych w ramach Nowotarskiego Pikniku Lotniczego za nami

– Cóż to był za dzień, pomimo słabej pogody mnóstwo atrakcji w powietrzu, obłędny Kairys, romantyczni motoparalotniarze – taki komentarz usłyszeliśmy od mieszkańca Nowego Targu.

 

Na niebie publiczność mogła podziwiać m.in. Jurgisa Kairysa z Litwy, którego wielu nazywa krótko „MISTRZ”, grupę akrobacyjną Firebirds w składzie – Adam Labus, Łukasz Świderski, Sebastian Nowicki, piękną akrobację zaprezentował Leszek Matuszek na samolocie Jungmann, trzy Piper Cuby prowadzili niezawodni Antoni Nowak, Szymon Tomaszewski, Leszek Żabicki, a Józef Wójtowicz i Jerzy Kołodziej zaprezentowali się na JAKu 18 i RWD5. W majestatycznym locie zaprezentował się słynny i historyczny AN2 Wiedeńczyk, za sterami którego zasiedli Jerzy Antonkiewicz i Zbigniew Chłopecki, z kolei najstarszy samolot na pikniku bo z 1941r. to Boeing Stearman z Mateuszem Stramą na pokładzie. Jacek Stachoń pokazał możliwości Czajki, Krzysztof Będkowski Pipistrela Virus, a Andrzej Wybraniec wiatrakowca Cavalon. Jeśli pokazy w Nowym Targu to nie może odbyć się bez udziału pilotów z 56 Bazy Lotniczej z Inowrocławia, którzy prezentowali się dwukrotnie na „latających czołgach”, czyli śmigłowcach bojowych MI-24. Na koniec dnia w pięknym, romantycznym i niezwykle emoncjonującym pokazie wystąpili motoparalotniarze w składzie: Bartłomiej Cichoń, Łukasz Chlebda, Łukasz Czuba, Dawid Bugaj, Paweł Tworzydło.   

Wieczorem przed sceną publiczność mogła się bawić w rytm muzyki Ahaju Fusion Boliwa, iNTarg BLUES, Lost InDeSyti, Piotra Lupiego Lubertowicza oraz Moniki Gawrońskiej. Współorganizatorem występów na scenie było Studio Fryzjerskie Ton Style – Rafał Gał.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Grzegorz Watycha – burmistrz Nowego Targu. 

– I dzień pokazów można uznać za udany, przede wszystkim bezpieczny. Trochę nam pogoda nie dopisała i z tego powodu nie doleciała do nas największa gwiazda pokazów – Łukasz Czepiela i Marysia Muś, jednak jesteśmy przekonani, że na niedzielę prognozy są bardziej optymistyczne i nowotarska publiczność będzie mogła podziwiać także ich – twierdzą organizatorzy.

Zapraszamy na drugi dzień pokazów, który będzie jeszcze bardziej urozmaicony. W niedzielę do Nowego Targu dolecieć mają jeszcze Łukasz Czepiela – jedyny Polak latający w wyścigach Red Bull Air Race, Marysia Muś – zawodowy pilot śmigłowcowy oraz Maciej Pospieszyński – akrobata samolotowy. 

zdjęcia: Jakub Świst, Wojciech Adamowski, Daniel Urbaniak

/p

NT24TV 13.08.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również