nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Hotel w „Gorcach” – reaktywacja

Podczas poniedziałkowej Sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Miasto Nowy Targ na lata 2018-2024, wprowadzając do niej przedsięwzięcie modernizacji części hotelowej Miejskiej Hali Sportowej Gorce. Po wykonaniu inwestycji, „Gorce” mają dysponować 52 miejscami noclegowymi, w tym 3 apartamentami. Aktualnie, ta część obiektu wyłączona jest z eksploatacji. 

Koszt modernizacji wynikający z kosztorysu sięga blisko 1 mln 400 tys. złotych, limit zobowiązań ustalono na 300 tys. zł więcej. Podatek VAT ma zostać w całości odliczony. Szacuje się, że te wydatki zwrócą się w ciągu maksymalnie 10 lat. Modernizacja części hotelowej w hali „Gorce” staje się w tym momencie koniecznością.

-Obiekt jest wyłączony z eksploatacji, przez to tracimy przychody. Spadło zainteresowanie obiektem np. grup -przyznał skarbnik miasta Łukasz Dłubacz podczas ostatniego posiedzenia komisji komunalnej. Modernizacja części hotelowej pozwoli na zwiększenie przychodów z korzystania również z pozostałych, sportowych obiektów w mieście. 

Hala „Gorce” z umową na projekt przebudowy części hotelowej

„Zmodernizowana część hotelowa obiektu, w połączeniu z wielofunkcyjną halą sportową oraz innymi obiektami stanowić będzie atrakcyjną, kompleksową i jedną z niewielu na Podhalu ofertę dla zorganizowanych grup sportowych” – czytamy w uzasadnieniu podjęcia uchwały. 

Na razie przewiduje się prace wyłącznie w części hotelowej obiektu, nie uwzględniają one zatem remontu szatni. Forma zewnętrzna obiektu zostanie zachowana. 

-Dobrze, bo to jest bardzo dobra architektura, ładny obiekt – stwierdził radny Leszek Pustówka. 

/os

 

7 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna