Kamery live
prognoza pogody

Hotel Gorce oblegany przez klientów

31 stycznia 2020 15:39

Bardzo dobre wyniki notuje zmodernizowany hotel mieszczący się w Miejskiej Hali Sportowej przy Alejach Tysiąclecia. Od momentu przyjęcia pierwszych gości niecały miesiąc temu średnie obłożenie klaruje się na poziomie 70 procent.

Hotel Gorce oblegany przez klientów

Po trwającym od marca 2019 roku remoncie hotelowej części Hali „Gorce”, budynek – poza bazą sportową Miejskiego Centrum Sportu i Rekracji – od kilku tygodni oferuje także 19 pokoi i apartamentów, w tym 50 wolnych miejsc noclegowych. Ciekawie wykonana aranżacja wnętrza, wyposażenie pokoi w łazienki z prysznicem, telewizją i dostępem do internetu oraz niskie ceny sprawiły, że usługami hotelowymi Hali „Gorce” zainteresowali się klienci.

 – Pomaga nam niewątpliwie fakt, że mamy obecnie okres ferii. Pojawiło już parę grup, które są na obiekcie. Od rozpoczęcia naszej działalności notujemy obłożenie na poziomie 70 procent – stwierdził na posiedzeniu Komisji Sportu, Turystyki i Promocji Rady Miasta Nowy Targ dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa. – To bardzo dobry wynik jak na początek.

Spośród oferowanych pokoi są pomieszczenia mieszczące w sobie jedno, dwa czy cztery miejsca noclegowe. Te ostatnie skierowane są przede wszystkim na grupy uczniów bądź sportowców mających w okolicy zgrupowanie bądź obóz. Natomiast z tych mniej pojemnych apartamentów korzystają zazwyczaj klienci indywidualni. Cena za wynajem noclegu wynosi obecnie 100 złotych od osoby wraz ze śniadaniami. Cena bez porannych posiłków to 80 złotych za osobę. Co więcej, parking wliczony jest w cenę pokoju.

– My dopiero uczymy się wszystkiego, zdajemy sobie sprawę z tego, że część konkurencji ma niższe ceny od nas – przyznaje Krzysztof Łapsa. – W przypadku większych grup prowadzimy negocjacje z klientami, wówczas przygotowujemy ofertę pod zapytanie. Jeżeli mamy grupę trzydziestu osób, tak jak dzisiaj mamy np. tenisistów, to przygotowujemy im pakiety, proponujemy korzystanie z basenu itd. Podliczamy ilość godzin spędzanych na danych obiektach sportowych plus nocleg i wtedy dostają od nas cenę ryczałtową, całościową.

Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przyznaje, że personel hotelowy – w tym obsługa techniczna oraz pracownicy recepcji – przechodzi obecnie szkolenie z hotelarstwa. Pojawiły się też pierwsze spostrzeżenia.

 – Musimy się zastanowić nad kalkulacją obozów grup dzieci w wieku 13-14 lat. Trzeba liczyć się z tym, że jakieś tam szkody się pojawiają, chodzi tu przede wszystkim o to, że wszystko jest “dopaćkane”. Po feriach zastanowimy się nad tym, jak rozwiązać ten problem – mówił dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Wśród propozycji radnych, które padły w trakcie posiedzenia komisji, była m.in. poprawa zewnętrznego oświetlenia budynku, wprowadzenie smaczniejszych posiłków czy oddanie do użytku Groty Solnej. Ta ostatnia mogłaby pełnić rolę promocyjną: zwycięzcy poszczególnych konkursów bądź gali mogliby w nagrodę otrzymywać vouchery na relaksacyjny i uzdrowiskowy pobyt w pomieszczeniu wypełnionym blokami solnymi. Nad powyższymi zagadnieniami administrator obiektu ma się pochylić w następnych tygodniach.

 – Była u nas komisja od marszałka województwa. Obiekt został przeglądnięty, kategoryzacja jest na ukończeniu, musimy dokupić pewne elementy, które nam wykazano do uzupełnienia. Po uzupełnieniu tych rzeczy będziemy mieć hotel trzygwiazdkowy – oznajmił Krzystof Łapsa.

Wśród spraw, które wydają się na tę chwilę nie do rozwiązania, pozostaje kwestia dostępności magazynu. Oficjalne otwarcie Hotelu Gorce nastąpi 19 lutego, wtedy też nastanie symboliczny moment w postaci przeciętej wstęgi.

/ps/

Hotel „Gorce” już przyjmuje gości (zdjęcia)

Piotr Starmach 31.01.2020
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również