Kamery live
prognoza pogody

Hokeiści Podhala wracają do ligowej rywalizacji

16 listopada 2021 20:04

W piątek nowotarżanie grają w Oświęcimiu z Re Plast Unią. 

Hokeiści Podhala wracają do ligowej rywalizacji

W trakcie reprezentacyjnej przerwy trener „Szarotek” Andriej Gusow nie mógł skorzystać z części zawodników. Spora grupa przebywała bowiem na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych, a byli też tacy, którzy zmagali się z przeziębieniem.

Dobre wieści to powrót do pełni zdrowia Bartłomieja Neupauera, który przez ostatnich kilka tygodni był wykluczony z gry z powodu kontuzji. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie aby mógł zagrać w piątkowym spotkaniu. W tym spotkaniu debiut w barwach „Szarotek” powinien też zaliczyć Rosjanin Andrei Czwanczikow, który po przyjeździe do Polski, skierowany został na kwarantannę.

Dopiero w przyszłym tygodniu spodziewany jest przyjazd z Rosji Pawła Nowożyłowa, którego powrót do treningów wciąż jest pod znakiem zapytania. Decyzja zapadnie dopiero po konsultacjach z lekarzem. Na dniach do Nowego Targu powinien też dotrzeć nowy rosyjski defensor.

Po reprezentacyjnej przerwie liga nabierze rozpędu. Kilka najbliższych tygodniu zespoły grać będą systemem: wtorek-piątek-niedziela.

Sporym problemem dla Podhala są powołania dla szóstki zawodników (Szymona Klimowskiego, Oskara Polaka, Dominika Szlembarskiego, Fabiana Kapicy, Tobiasza Kapicy i Wiktora Bochnaka) na zgrupowanie reprezentacji Polski do lat 20 przed turniejem mistrzostw świata. Rozpoczyna się ono 29 listopada, a mistrzostwa rozegrane zostaną w dniach 11-19 grudnia. W tym czasie nowotarżanie mają zaplanowanych 5 spotkań ligowych. Brak tych zawodników – szczególnie dwóch bramkarzy – to spory uszczerbek w kadrze zespołu.

– Jakoś będziemy sobie musieli z tym poradzić. Na pewno będę rozmawiał z trenerem kadry u-20, żeby na czas zgrupowania zwalniał naszych chłopaków na mecze ligowe. Mam nadzieję, że znajdziemy wspólnie wyjście z tej sytuacji. Musimy się liczyć z tym, z nieobecnością tych zawodników w trakcie mistrzostw – podkreśla trener Podhala, Andriej Gusow.

Maciej Zubek 16.11.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również