Kamery live
prognoza pogody

Historia ozdób choinkowych- warsztaty w Muzeum Podhalańskim

7 grudnia 2017 13:51

W dniach od 7-22 grudnia 2017 r. Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu oraz Miejski Ośrodek Kultury z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszają na warsztaty pt. Historia ozdób choinkowych podczas, których dzieci poznają historię i genezę ozdób choinkowych, tradycje związane z przystrajaniem drzewka oraz poznają krótkie legendy związane z tym zwyczajem.

Historia ozdób choinkowych- warsztaty w Muzeum Podhalańskim

Legenda głosi, że prawdziwą popularność choinka zyskała dzięki świętemu Bonifacemu, mnichowi, który w VIII wieku nawracał pogan żyjących na terenie dzisiejszych środkowych i wschodnich Niemiec. Według legendy św. Bonifacy nawracając pogańskie ludy ściął potężny dąb który dla Germanów był drzewem świętym. Upadający dąb zniszczył wszystkie rosnące wokół niego drzewa za wyjątkiem małej jodełki.

Podczas warsztatów wspólnie stworzymy ozdoby choinkowe z papieru. Na warsztaty zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów. Wszelkie informacje związane z zapisami można uzyskać w Muzeum Podhalańskim w Nowym Targu pod numerem tel. 18 266 77 76 lub pisząc na mail:  [email protected]

NT24TV 07.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również