Kamery live
prognoza pogody

Hegemonia trwa w najlepsze

3 lutego 2018 20:53
W restauracji Skalny Dworek odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie sezonu Auto Moto Klubu Gorce Nowy Targ. Tradycyjnie było czym się pochwalić. W 2017 roku nowotarżanie po raz 26 (!) z rzędu sięgnęli po tytuł Klubowego Mistrza Polski.
Hegemonia trwa w najlepsze

Oczywiście jestem zadowolony. Trudno, żeby było inaczej. Drużynowo zdobyliśmy wszystko co było do zdobycia. Indywidualnie w każdej kategorii nasi zawodnicy stawali na „pudle” – cieszy się prezes AMK Gorce, Rafał Luberda – Z punktu widzenia szkoleniowego, też wszystko jest w jak najlepszym porządku. Przybywa nam zawodników. Mamy grupę młodziutkich, bardzo utalentowanych chłopaków jak Wojtek Żiraldo, który w pierwszym roku startów zdominował swoją kategorię, Bartłomiej Domin, Szymon Kus czy Jasiek Marusarz. To nasza przyszłość – dodaje Luberda, który nie boi się konkurencji ze strony innych polskich klubów, gdzie nie brakuje wychowanków… AMK Gorce, jak przykładowo AMK Gliwice.

To są kluby które nie mają nic wspólnego z profesjonalnym szkoleniem. Po prostu kradną zawodników. Inaczej tego nie da się określić. Sypną „groszem” i co niektórzy na to się łapią. To boli, że są tacy którzy nie mają honoru, potrafią się sprzedać, szybko zapominając gdzie się wychowali i kto ich wyszkolił. Ja bym tak tego nie potrafił. My w naszym klubie stawiamy na pracę z młodzieżą czy budowę toru, wierząc że to przełoży się na kolejne sukcesy – podkreśla Luberda.

Indywidualnie w kategorii generalnej MP drugie miejsce wywalczył Michał Łukaszczyk, a trzeci był Jan Gąsienica Daniel, który sięgnął po złoty medal w kategorii juniorów. Drugim juniorem w Polsce był Daniel Nykaza. W młodzikach po srebrny medal sięgnął Jan Marusarz. W grupie senior równych robie nie miał Rafał Luberda.

W Pucharze Polski w kategorii maluchów zwyciężył Wojciech Żiraldo, a drugi był Artur Murzyn. W młodzikach trzeci miejsce wywalczył Szymon Kus, a w klasie otwartej po brąz sięgnął Krzysztof Guroś.

AMK Gorce to nie tylko trial, ale też super enduro. W tej dyscyplinie nowotarżanie wywalczyli tytuł drużynowego wicemistrza Polski, w czym największa zasługa Oskara Kaczmarczyka, który indywidualnie zwyciężył w rywalizacji juniorów. Szymon Kus

Oskar wędrował po różnych klubach, ale w końcu wrócił do nas i potwierdził, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej – cieszy się Luberda, który jednak bardzo sceptycznie podchodzi do rozwoju super endruo w naszym kraju – Mamy już styczeń, a nie mamy jeszcze nawet kalendarza mistrzostw Polski. Jeżeli niewiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nikt nie chce podjąć się zawodów, bo wiąże się to z dużymi kosztami i zazwyczaj przynosi spore straty finansowe. Wiemy to sami po sobie – przyznaje Luberda.

W trakcie uroczystości wszyscy medaliści, a także pozostali zawodnicy AMK Gorce otrzymali pamiątkowe medale, puchary i statuetki, które wręczał burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha.

Maciej Zubek 03.02.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również