Kamery live
prognoza pogody

Happysad i The Dumplings – znamy kolejne szczegóły 18. Jarmarku Podhalańskiego!

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Oświaty i Kultury, dyrektor MOK Bolesław Bara szczegółowo przedstawił na prośbę jednego z radnych, program 18. Jarmarku Podhalańskiego. 

Happysad i The Dumplings - znamy kolejne szczegóły 18. Jarmarku Podhalańskiego!

Gwiazdy i program częściowo przedstawialiśmy już pod koniec kwietnia br. Wiadomo było już wówczas, że gwiazdą na otwarcie Jarmarku ma być Margaret, a głównym wydarzeniem, zaplanowanym na sobotę – wielkie, góralskie wesele, gdzie w role państwa młodych wcielą się aktorzy Joanna Liszowska i Piotr Gąsowski, a w biesiadne show wplecione zostaną koncerty takich gwiazd, jak Iwan Komarenko, Bolter, Francesco Napoli oraz artyści Studia Buffo.

Całkiem inaczej pod względem muzycznym będzie wyglądała za to niedziela. W ostatnim dniu Jarmarku na scenie pojawią się zespoły Happysad i The Dumplings. Pierwszy z nich to rockowy zespół, dobrze znany młodszym słuchaczom m.in. dzięki takim przebojom jak “Zanim pójdę”, czy “Bez znieczulenia”. The Dumplings to z kolei damsko-męski duet, nagrodzony Fryderykiem 2015 za debiut fonograficzny roku – płytę “No Bad Days”. Wykonuje muzykę z gatunku elektropop, a zanim trafił do oficjalnej dystrybucji, zdobył ogromny sukces na serwisie Youtube.

Niedziela – będzie to generalnie dzień rowerowy, swoiste święto wszystkich amatorów dwóch kółek – zarówno zawodowych kolarzy, jak i zwykłych pasjonatów. Zorganizowany przez miasto wspólnie z Urzędem Marszałkowskim w ramach projektu “Małopolska Tour” dzień, wypełnią atrakcje związane z rowerami. Odbędą się zawody sportowe, rodzinny rajd rowerowy, atrakcyjne pokazy rowerowe, zabawy dla najmłodszych, a jedna z pierzei rynku w tym dniu będzie przeznaczona na targi związane z branżą rowerową i promocję Podhalańskiej Kolei Regionalnej. Na rowerze ma pojawić się w Nowym Targu marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa. Małopolska Tour to cykliczne wydarzenie promujące turystykę rowerową, organizowane przez województwo już po raz czwarty, każdorazowo w innych miejscach Małopolski. 

Miejski Ośrodek Kultury opublikował też listę twórców, którzy zaprezentują swoje wyroby podczas tegorocznego jarmarku. Na Rynku znajdzie się 45 stanowisk ze sztuką i rękodziełem, na których będzie można nabyć dzieła wieloletnich uczestników Jarmarku. Co najmniej dziesięciu Twórców zaprezentuje swoje wyroby na Pl. Słowackiego, gdzie również codziennie popołudniu (w godz. 14-16 i 17-19) będą się odbywały pokazy tradycyjnych technik rzemieślniczych. Z racji zaangażowania w imprezę Urzędu Marszałkowskiego, który będzie promował na płycie Rynku zdrowy, rowerowy styl życia, część stoisk Twórców i Handlowców zostanie przeniesiona na ul. Szkolną i Kościelną, oraz na Pl. Słowackiego, do Strefy Dziecięcej. 

Nadal przyjmowane są zgłoszenia chętnych twórców z własnymi namiotami właśnie na Pl. Słowackiego.

Szczegółowa lista twórców oraz informacje na temat zgłoszeń ——> MOK Nowy Targ

Margaret, Liszowska, Gąsowski, Komarenko -znamy gwiazdy XVIII Jarmarku Podhalańskiego

/os

os 25.06.2018
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

3 komentarze
Zamojąkase 22:15 25.06.2018

A jakieś wodorosty na tym dnie będą?

Miastowy 20:47 25.06.2018

No, no, no, wygląda bogato.

czestmir 12:49 25.06.2018

Spoko.będzie się działo.

Zobacz również