Kamery live
prognoza pogody

Hala “Gorce” z nową częścią hotelową – już za pół roku

18 lutego 2019 16:57
Wyciszenie Włącz dźwięk

NOWY TARG. Remontowo-budowlana firma wkracza właśnie na piętro Hali „Gorce”. Prace potrwają pół roku, a ich efektem będzie całkowita przebudowa części hotelowej sportowego obiektu. Na miejsca noclegowe o dobrym standardzie czekają zwłaszcza treningowe grupy.

Istniejąca już wcześniej koncepcja przebudowy piętra „Gorców” doczekała się podpisania umowy. Roboty przygotowawcze co prawda były wykonywane od zeszłego roku, ale tylko w takim zakresie, w jakim możne je było przeprowadzić sumptem Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Zainteresowanie przetargiem wykonawczym okazało się duże. Spośród 9 ofert została wybrana miejscowa firma remontowa Artura Kołacza, wyceniająca swoją usługę na nieco ponad 1 milion 855 tys. zł.  

Hotelową część Hali „Gorce” wyłączono z eksploatacji w 2016 roku, z powodu stanu technicznego.

– Wiele osób od tej pory pytało o kultowe przez długi czas pokoje – mówi dyrektor MCSiR, Krzysztof Łapsa. – Po zakończeniu przebudowy grupom będzie można zaoferować w jednym miejscu kompleks boisk lekkoatletycznych, hotel i zaplecze gastronomiczne.

Noclegowe miejsca o znacznie lepszym standardzie będą służyć także turystom, rowerzystom i innym zainteresowanym szlifowaniem fizycznej formy. Bo możliwości treningowe – również w innych obiektach – miasto od dawna oferuje w szerokim wyborze. Z myślą właśnie o kadrowiczach, zawodniczych grupach, ceny wynajmu pokoi miasto zakłada preferencyjnie niskie. Kosztów remontu nie zrekompensuje to szybko, ale powinno przyciągnąć klientelę nastawioną na trening w górskim terenie.

Przebudowa całego piętra, włącznie z pionami kanalizacyjnymi, gdyż każdy pokój będzie teraz wyposażony w łazienkę – potrwa do końca lipca. Przebudowana będzie także recepcja. Do końca sierpnia wykonawca ma uzyskać pozwolenie na użytkowanie. Liczba miejsc noclegowych się nie zmieni – będzie ich 54 w 19 pokojach. Ale komfort i wystrój będą zgoła inne, co widać na wizualizacjach (w galerii zdjęć).

Elewacja Hali „Gorce” powinna natomiast zmienić swoją estetykę po ociepleniu i pomalowaniu.

Nie poprawi się jednak jeszcze stan samej hali z trybunami i jej zaplecza, zwłaszcza sanitariatów. To ma być przedmiotem kolejnego projektu, na który miasto będzie próbowało pozyskać środki zewnętrzne. O modernizację proszą się także bungalowy na zachodniej stronie boisk.   

Wkrótce ruszy remont części hotelowej hali „Gorce”

(asz)

Anna Szopińska 18.02.2019
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również