nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

Grzegorz Watycha: „Wszyscy przedsiębiorcy nieruchomości gminnych otrzymają pomoc poprzez zastosowanie ulg i bonifikat w opłacanym czynszu”

Władze Nowego Targu zapewniają – lokalni przedsiębiorcy nie zostaną bez pomocy samorządu. Mowa jest o odroczeniu i rozłożeniu na raty należności podatkowych, a także przeznaczeniu bonifikat w opłacanych czynszach. Pomóc w tym ma m.in. specjalnie powołany przez Burmistrza Miasta zespół roboczy.

W komunikacie Burmistrza Miasta czytamy:

„Mieszkańcy Nowego Targu i Przedsiębiorcy,

Mając na uwadze ciężką dla nas wszystkich sytuację, wywołaną światową epidemią koronawirusa, pragnę Państwa zapewnić, że przez cały czas dokładamy wszelkich starań, aby jej negatywne konsekwencje ograniczyć w możliwie jak największym stopniu. Działania podejmowane są nieustannie, od momentu wprowadzenia pierwszych ograniczeń w dotychczasowym funkcjonowaniu Mieszkańców naszego Miasta.

Pierwsze decyzje i działania zostały wdrożone bezzwłocznie (i bez specjalnych medialnych „fajerwerków”), tak aby zagwarantować osobom starszym, samotnym i chorym należytą opiekę i zaopatrzenie w żywność, leki oraz wsparcie w codziennym życiu. Dziękuję wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z Panią Dyrektor, PKPS-u oraz licznej grupie Wolontariuszy, którzy podjęli się tej trudnej, ale koniecznej i oczekiwanej przez swoich podopiecznych pracy. Z każdym dniem przybywa osób objętych pomocą i wsparciem poprzez dostarczenie ciepłego posiłku, zrobienie zakupów, opiekę czy poradę specjalistyczną. W tej nadzwyczajnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy jest sprawą niezwykle ważną byśmy byli wyczuleni na potrzeby drugiego człowieka.

Jest to też czas, który doświadcza w sposób niespotykany wiele firm, bez względu na ich wielkość, jak i rzeszę pracowników. Jestem w ciągłym kontakcie z Przedsiębiorcami, którzy przekazują informacje o swojej sytuacji oraz zgłaszają mi swoje oczekiwania względem Miasta. Wszyscy przedsiębiorcy występujący jako najemcy i dzierżawcy nieruchomości gminnych, na swój uzasadniony wniosek, otrzymają pomoc poprzez zastosowanie ulg i bonifikat w opłacanym czynszu. W ramach naszych ustawowych kompetencji wprowadzone zostaną różnego rodzaju formy pomocy w zakresie należnych opłat i podatków. Deklaruję, że pozytywnie będą rozpatrywane wnioski przedsiębiorców o odroczenie i rozłożenie na raty należności podatkowych i niepodatkowych za okres od marca do czerwca, lub za okresy dłuższe jeśli zaistnieje taka konieczność.

Czując się odpowiedzialnym za przyszłość nas wszystkich, przyszłość przedsiębiorców i tworzonych przez nich miejsc pracy, deklaruję z naszej strony wszelką możliwą pomoc.

Dla sprawnego załatwienia złożonych już do Urzędu Miasta wniosków powołałem zespół roboczy, pod przewodnictwem Sekretarza Miasta, którego zadaniem będzie możliwie szybkie rozpatrzenie sprawy i przygotowanie stosownej decyzji, czy aneksu do umowy. Informuję przy tym, że obecna sytuacja ma również bardzo negatywny wpływ na budżet miasta, z tego względu do niezbędnego minimum ograniczane będą wydatki budżetowe, a realizacja niektórych zadań będzie musiała być odłożona na okres późniejszy. Będę starał się pozyskiwać nadal środki zewnętrzne, aby poprzez kontrakty na roboty i usługi finansowane ze środków publicznych, dać możliwość utrzymania lokalnych firm i miejsc pracy.

Skala problemu jest na tyle duża, że lokalnie nie będziemy w stanie sobie z nim poradzić, szczególnie jeśli będzie on się rozciągał w czasie. Dlatego najbardziej kluczową rolę w tym trudnym okresie musi odegrać Polski Rząd, który przygotował i przedstawił do uchwalenia przepisy tzw. Tarczy antykryzysowej, która również ma oddziaływać na samorządy różnych szczebli. Mam nadzieję, że podejmowane przez nas działania oraz zapowiadana przez rząd pomoc, będą optymalne zarówno z punktu widzenia mieszkańców, przedsiębiorców, jak i całego miasta.

Szanowni Państwo,

W tych trudnych dniach apeluję do Państwa o  odpowiedzialność i pozostanie w domach, tak aby minimalizować ryzyko przenoszenia ewentualnych zakażeń koronawirusem. Bądźmy wyrozumiali i solidarni, starajmy się zachować standardy bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki, gdyż tylko wspólnym wysiłkiem możemy zahamować rozpowszechnianie się tej groźnej epidemii.

Burmistrz Miasta Nowy Targ

Grzegorz Watycha”

/ps/

9 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

Ostatnie nowości

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna
array(3) { [0]=> int(56) [1]=> int(276) [2]=> int(68) }