Grzegorz Kapołka Trio zagrali w nowotarskim MCK (GALERIA)
W ramach kontynuacji spotkań z jazzem i bluesem, po zaduszkowym koncercie, nowotarskie Miejskie Centrum Kultury gościło zespół Grzegorz Kapołka Trio.
Grzegorz Kapołka Trio, to formacja grająca fusion bluesa, bluesa nowoczesnego, elektrycznego ale sięgającą również do korzeni tego gatunku.
Pierwsza płyta Tria BLUE BLUES została uznana przez czasopismo Muzyk za najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała w naszym kraju. Muzyka Tria to synteza różnych gatunków, gdzie blues stanowi trzon stylistyczny, ale zespół łączy bluesa z rockiem, jazzem, czasem country. Płyty Tria zostały mocno docenione w różnych ankietach i rankingach, zdobywając wielokrotnie tytuły płyt roku, czy nominację do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku-Blues.
fot. Paweł Kos
Komentarze