Kamery live
prognoza pogody

Gry terenowe – zabaw się w odkrywcę, detektywa, poszukiwacza

19 lipca 2021 19:52

NOWY TARG. Za nami już dwie edycje miejskiej gry terenowej. W pierwszą niedzielę letniej akcji organizowanej przez nowotarską grupę Gry Terenowe i Miejski Ośrodek Kultury, zespoły przeniosły się w lata dwudzieste, by – mimo deszczu – ruszyć tropem przemytników.

Gry terenowe – zabaw się w odkrywcę, detektywa, poszukiwacza

Grupy wcieliły się wtedy w role detektywów spieszących z pomocą FBI, by doprowadzić do ujęcia przestępców. Miniona niedziela była z kolei pełna przygód wzorowanych na historiach Indiany Jonesa.  

– Podczas remontu parku miejskiego budowlańcy znaleźli dziwną tablicę, ale nie chcieli, żeby konserwator zabytków im przerwał pracę, więc ją zakopali z powrotem – opisuje scenariusz Daniel Sikorski, organizator, z grupy Gry Terenowe Nowy Targ. – Zespół tę tablicę odnalazł i dowiedział się, że na terenie parku jest ukryty ametystowy sokół, który daje mądrość i zdrowy umysł do końca życia. Skuszeni taką perspektywa członkowie grupy wyruszyli na poszukiwanie, podczas którego zmierzyli się z różnymi zadaniami: umysłowymi, zręcznościowymi, trochę też wysiłkowymi.  

Wyzwanie odnalezienia magicznego ametystu podjęło 10 zespołów – od 2 do 5 osób w grupie. Nadprogramowe punkty zbierały one za przebranie się lub wykonanie dodatkowych zadań. Czekało też na nich kilka innych rzeczy ukrytych w obszarze parku. W najbliższą niedzielę gra „Szpieg nigdy nie śpi” pozwoli poczuć klimat zimnej wojny i walki wywiadów. Udział zespołów – czy to rodzinnych, czy towarzyskich, każdemu z uczestników pomaga rozwijać wyobraźnię, analityczny zmysł i detektywistyczne zdolności. A dodatkowy bodziec to nagrody.

– W tym roku wśród naszych sponsorów jest np. firma Neonet, która przekazała ponad 2 tys. zł na nagrody – anonsuje Daniel Sikorski. – Są to m.in. głośniki bezprzewodowe, butelki filtrujące, opaski MI BAND 4. Mamy też upominki w postaci filmów pendrive’ów, długopisów, opasek na rękę, uchwytów do telefonu. Mamy również rzeczy z Urzędu Miasta, ponieważ naszą imprezę objął honorowym patronatem burmistrz.   

Każda kolejna odsłona gry rozpoczyna się w parku, w samo południe. Obowiązują wcześniejsze zapisy. W tę zabawę warto się włączyć.

Fot. Tomasz Szlaga (MOK), asz

 

Anna Szopińska 19.07.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również