Kamery live
prognoza pogody

Gruz i ziemia, które nie pochodzą z własnej działki są odpadami – przypominają urzędnicy

10 listopada 2023 08:56

Referat ds. Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta Nowy Targ przypomina, że gruz i ziemia, które nie pochodzą z własnej działki są odpadami. Na ich składowanie i magazynowanie, właściciel gruntu musi uzyskać odpowiednie zezwolenia, a te wydaje starosta – podkreślają.

Gruz i ziemia, które nie pochodzą z własnej działki są odpadami – przypominają urzędnicy

Od tej reguły istnieją pewne wyjątki.

– Osoby fizyczne, które w ciągu roku mogą przyjąć określoną ilość ziemi lub gruzu ceglanego i betonowego, tj. w ilości nie większej niż 200 kg na metr kwadratowy, a następnie wykorzystać je m.in. w celu utwardzenia powierzchni na działkach budowlanych. Ten sposób ponownego wykorzystania odpadów jest dozwolony, gdy: nie są one wymieszane z innymi grupami odpadów np. tworzywami sztucznymi lub odbywa się z zachowaniem przepisów odrębnych (m.in. Prawa Wodnego i Prawa Budowlanego).

Jak podkreślają urzędnicy „każdy inny sposób zbierania, magazynowania czy składowania ziemi, czy gruzu jest niezgodny z przepisami ustawy o odpadach, w związku z czym posiadacz odpadów w drodze decyzji wydanej z urzędu zostanie zobowiązany do ich usunięcia”.

Źródło: UM Nowy Targ

ag 10.11.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również