Kamery live
prognoza pogody

Groźny wypadek na quadzie w Kacwinie

10 czerwca 2021 14:07

Nietrzeźwy kierujący quadem stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię. Kierowca z obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Groźny wypadek na quadzie w Kacwinie

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem około godziny 21, w Kacwinie na ulicy szkolnej w rejonie skrzyżowania z ul. Św. Anny. Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego nowotarskiej komendy wynika, że 29-letni kierujący quadem stracił panowanie nad pojazdem, quad wywrócił się, a mężczyzna upadł na jezdnię.

Kierujący z urazem głowy został przewieziony do szpitala. Badanie alkomatem wykazało u 29-latka  ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto jak ustalili policjanci, pojazd nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ubezpieczenia OC.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca zdarzenia, szkic i dokumentacje fotograficzną. Dodatkowo policjanci  sporządzili zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego,  z uwagi na brak aktualnej policy OC. Na miejscu obecni byli także strażacy z Nowego Targu i Kacwina.

Za kierowanie quadem pod wpływem alkoholu kierowca stracił prawo jazdy. Dokładne okoliczności tego wypadku będą ustalane podczas prowadzonego postępowania. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Nowy Targ

os 10.06.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również