Kamery live
prognoza pogody

Groźni przestępcy opuszczą Polskę

25 sierpnia 2021 14:20

42-letni obywatel Ukrainy blisko połowę życia spędził za kratami. Jego rówieśnik z Mołdawii zaledwie 3 miesiące. Na szczęście obydwaj groźni cudzoziemcy, nie będą dłużej stanowić zagrożenia publicznego w Polsce.

Groźni przestępcy opuszczą Polskę

Dzięki dobrej współpracy funkcjonariuszy Placówki SG w Zakopanem oraz Zakładu Karnego w Trzebini, pod koniec ubiegłego tygodnia doszło do zatrzymania dwóch groźnych cudzoziemców.

42-letni mężczyźni przebywali w zakładzie karnym za popełnione na terytorium Polski przestępstwa. Obywatel Ukrainy od 2002 r. odbywał karę pozbawienia wolności za zabójstwo człowieka. W ramach wyroku, przebywał kolejno w zakładach karnych w: Krakowie, Tarnowie, Przemyślu, Jaśle, Sanoku, Uhercach Mineralnych i Trzebini. Po odbyciu 19 z 25 lat orzeczonej kary, decyzją sądu został warunkowo zwolniony. Natomiast obywatel Mołdawii został zwolniony z zakładu karnego, w związku z zakończeniem odbywania 3-miesięcznej kary pozbawienia wolności, za przestępstwo gróźb karalnych. Ponadto jego personalia widniały w wykazie osób niepożądanych w Polsce.

Mężczyźni zostali skontrolowani oraz zatrzymani przez strażników granicznych zaraz po opuszczeniu więziennych murów. Następnie Komendant Placówki Straży Granicznej w Zakopanem, wydał cudzoziemcom decyzje o zobowiązaniu do opuszczenia terytorium Polski. Dodatkowo, obydwaj obcokrajowcy zostali objęci 3-letnim zakazem ponownego wjazdu do Polski oraz pozostałych krajów strefy Schengen.

źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej 

os 25.08.2021
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również