Kamery live
prognoza pogody

,,Gra Szyfrów” zawita do Nowego Targu

20 września 2022 14:13

Zapraszamy do odwiedzenia Mobilnego Showroomu promującego gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”. Jest to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej – przybliżająca graczom realia wojny polsko-bolszewickiej, pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest na VR oraz PC. Po inauguracji w dniach 14-16.09.2022 na terenie Sejmu RP, Wystawa Mobilna wyruszyła w trasę po Polsce. W dniu 27 września przyjedzie do Nowego Targu, gdzie będzie dostępna na placu przy Miejskiej Hali Lodowej. 

,,Gra Szyfrów” zawita do Nowego Targu

Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast w całej Polsce, gdzie mieszkańcy, w szczególności młodzież, będą mogli za darmo zapoznać się z ,,Grą Szyfrów”. W każdym mieście wystawa będzie gościć jeden dzień. Finał projektu odbędzie się 28.10. w Głogowie. 

Celem organizatorów Wystawy Mobilnej jest zapoznanie jak największej liczby osób z możliwościami edukacyjno-rozrywkowymi, oferowanymi przez nowe technologie. Warto podkreślić, że ,,Gra Szyfrów” jest częścią projektu MEiN pt. ,,Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane. 

Wystawa będzie dostępna bezpłatnie w godz. 10-16, przy czym przewiduje się, że w godzinach 10-13 będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach 13-16 wystawę będzie mogła zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13 roku życia – za zgodą rodzica lub opiekuna.

Wszystkie informacje o trasie Mobilnego Showroomu dostępne są tutaj link do strony Inauguracja mobilnej wystawy – Biuro Nowych Technologii (ipn.gov.pl).

mat. prasowy UM Nowy Targ

os 20.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również