Kamery live
prognoza pogody

Gorce pełne biegaczy. Trwa Turbacz Summer Trail

25 czerwca 2022 14:19
Wyciszenie Włącz dźwięk

Już o 6 rano z Długiej Polany wystartowali pierwsi uczestnicy biegowej imprezy współorganizowanej przez Miasto Nowy Targ – Turbacz Summer Trail. W wydarzeniu bierze udział ok. 300 osób z wielu różnych stron Polski – biegowe zmierzenie się z “królem Gorców”, bez względu na pogodę i porę roku, zawsze jest bowiem dla nich dużym wyzwaniem i atrakcją obfitującą  w przepiękne widokowo tereny. 

Kilkunastu biegaczy, którzy wyruszyli z Długiej Polany dziś o 6 rano to ci, którzy próbują swych sił na dystansie 68 km. Zwiedzą oni najładniejsze rejony Gorców – zarówno od strony południowej, jak i północnej (Koninki, Dolina Kamienicy). O 9 wyruszył najpopularniejszy z dystansów edycji letniej – na 27 km, prowadzący bezpośrednio na szczyt Turbacza, gdzie będzie mieścił się regeneracyjny punkt żywieniowy, natomiast powrót odbędzie się szlakiem żółtym. W tym biegu bierze udział ok. 120 zawodników. Najkrótszy sobotni dystans to “Niewybitny szczyt”, który mierzy 11 km, wyruszy o godzinie 17  i poprowadzi do Bukowiny Waksmundzkiej i z powrotem.

W niedzielę starty zlokalizowane będą pod szkołą w Waksmundzie, czyli na terenie Gminy Nowy Targ, która jest drugim partnerem wydarzenia.  Pierwszy z dystansów to “Szybka piątka” , czyli najkrótsza trasa biegnąca z Waksmundu na Długą Polanę. W planie jest także przepiękny widokowo bieg na 38 km – przez Ostrowsko, Łopuszną, następnie głównym szlakiem beskidzkim na Turbacz, z metą na Długiej Polanie. Są także biegi dla osób z psami oraz dystanse dla dzieciaków. 

Zbliża się Turbacz Summer Trail. W planach na przyszłość – nocny bieg przez miasto

os 25.06.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również