Kamery live
prognoza pogody

Gorce, Arabeska i 9 siył – mocny, artystyczny akcent na zakończenie roku (galeria)

30 grudnia 2016 20:55

W czwartek, 29 grudnia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu odbył się świąteczno-noworoczny koncert nowotarskiego chóru "Gorce" i zaproszonych gości - grupy wokalno-instrumentalnej "Arabeska" z Jabłonki i grupy folklorystycznej "9 siył".

Gorce, Arabeska i 9 siył - mocny, artystyczny akcent na zakończenie roku (galeria)

Koncert zatytułowany “W dzień Bożego Narodzenia” zapewnił odbiorcom dużą różnorodność i całą gamę emocji – od zaskakującego, wymownego i niezwykłego początku koncertu, kiedy członkowie chóru milcząco stali wsłuchani w melodię granej na fortepianie kolędy, przez moc wzruszeń, jakie zapewniły dźwięki mało znanych, staropolskich kolęd i pastorałek wykonanych przez chór “Gorce” pod dyr. Joanny Szczerby, a następnie młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny “Arabeska” pod dyr. Agnieszki Zalewy aż po szczery, głośny śmiech, jaki wywołały komediowe elementy tradycyjnych Fedorów – występu młodych górali (ze szczególnym uwzględnieniem rewelacyjnego “dziada”) z grupy “9 siył” pod kier. Elżbiety Porębskiej. 

Zachwycił głos młodych solistek z białodunajczańskiej grupy (choć trzeba zaznaczyć, że jej członkowie pochodzą z wielu podtatrzańskich miejscowości) i niezwykły, przejmujący sopran solistki towarzyszącej chórowi “Gorce”.

Pod koniec odbyło się wielkie, wspólne kolędowanie – na scenie stanęły wszystkie zespoły, zachęcając widzów do śpiewania razem z nimi bardziej znanych już kolęd. 

Obecny podczas wydarzenia przewodniczący Rady Miasta Andrzej Rajski wręczył kwiaty wszystkim paniom prowadzącym oraz młodziutkiej akompaniatorce chóru “Gorce”. 

Koncertowi towarzyszyła znakomita atmosfera – idealna na ten świąteczno-noworoczny czas. 

opr. os

 

NT24TV 30.12.2016
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również