Kamery live
prognoza pogody

Goprowcy wezwani do poszukiwań w związku z próbą samobójczą

31 sierpnia 2022 13:46

Ostatnie dni przyniosły niełatwe akcje dla ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR z Sekcji Szczawnica. Jedna z nich dotyczyła udanej, niestety, próby samobójczej w rejonie Młyńskiej Góry. 

Goprowcy wezwani do poszukiwań w związku z próbą samobójczą
W poniedziałek, 29 sierpnia, ratownicy z sekcji Szczawnica zostali wysłani do poszukiwań w rejonie Młyńskiej Góry w związku z próbą samobójczą. O godz. 17.05 patrol pracujący w masywnie leśnym u podnóża Młyńskiej Góry metodą STP, odnalazł zwłoki mężczyzny.
W dalszej części akcji zadania GOPR polegały na pomocy zespołom Policji w wykonywaniu czynności i procedur na miejscu zdarzenia oraz transport zwłok do karawanu.
 
Tego samego dnia, po godzinie 18 ratownicy opatrywali i transportowali też do Szczawnicy turystę, który doznał urazu stawu skokowego na niebieskim szlaku prowadzącym do schroniska Orlica. 
 
Z kolei we wtorek, 30 sierpnia, ratownicy ewakuowali do Szczawnicy rowerzystę, który doznał urazu kończyny górnej rowerzysty w rejonie Łaźnych Skał (niebieski szlak).
 
źródło: GP GOPR Sekcja Szczawnica/Fb 
os 31.08.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również