nowytarg24.TVPORTAL INFORMACYJNY NOWOTARSKIEJ TELEWIZJI KABLOWEJ
Pogoda
Stan powietrza
Kurs walut
Kamery online
reklama

„Godny Cas” – zespół Młode Podhale zaprasza na koncert

„Godny cas” – już po raz siódmy. Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu. Wraz z Uczelnianym Zespołem Góralskim Młode Podhale wystąpią zaproszeni goście – FS Cerhovcan Bardejov (Słowacja). Podczas koncertu wolontariusze Fundacji im. Adama Worwy będą zbierali datki dla Dawidka, Paulinki i Piotrusia Świder – rodzeństwa z zespołem Leigha.

Tradycyjnie już od 7 lat organizujemy koncert „Godny cas”. Wydarzenie odbędzie się 17 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00 w auli Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu.

Wraz z Uczelnianym Zespołem Góralskim Młode Podhale wystąpią zaproszeni goście – FS Cerhovcan Bardejov (Słowacja). Zespół powstał w 1963 roku. Jego głównym celem było zachowanie i przedstawienie autentycznej formy tańców ludowych z regionu Górnego Szarisza. Bogata historia zespołu to wiele sukcesów na scenach lokalnych i na międzynarodowych festiwalach folklorystycznych. Podczas koncertu „Godny cas” przyjaciele zza południowej granicy zaprezentują swój tradycyjny folklor, pieśni bożonarodzeniowe oraz specjalnie przygotowaną na tą okazję niespodziankę.

Koncert Patronatem Honorowym objęli: Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha i JM Rektor PPUZ w Nowym Targu ks. dr hab. Stanisław Gulak.

Podczas koncertu wolontariusze Fundacji im. Adama Worwy będą zbierali datki dla Dawidka, Paulinki i Piotrusia Świder. Dzieci obciążone są śmiertelną choroba Leigha. Zespół chorobowy jest spowodowany zaburzeniami w funkcjonowaniu mitochondriów – „elektrowni” komórkowych. Zaburzenia te prowadzą do szybkiej degeneracji OUN. Dzieci oddychają za pomocą respiratorów , karmione są za pomocą PEG’a, wymagają stałej opieki i bardzo dużych nakładów finansowych.

Śpiewamy, tańczymy i pomagamy!

2 0

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Jeszcze nikt nie komentował tego arytukłu.
Twój komentarz może być pierwszy!

© 2016 Nowotarska Telewizja Kablowa. ul. Józefczaka 1, 34-400 Nowy Targ
projekt i wykonanie: Scepter Agencja interaktywna