Kamery live
prognoza pogody

Gmina Miasto Nowy Targ – z pozycją Lidera Powiatu Nowotarskiego

14 grudnia 2017 10:33

Podczas świątecznego spotkania Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski uroczyście wręczono nagrody laureatom Rankingu Gmin Małopolski 2017. Gmina Miasto Nowy Targ zajęła wysoką, 20. pozycję wśród łącznie 179 gmin małopolskich i podtrzymała pozycję lidera powiatowego. Nagrodę na Zamku w Niepołomicach odebrał z rąk wicewojewody i wicemarszałka małopolskiego pan wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Gmina Miasto Nowy Targ - z pozycją Lidera Powiatu Nowotarskiego

Ranking Gmin Małopolski realizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej i Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z Urzędem Statystycznym w Krakowie już po raz ósmy. Trzech głównych zwycięzców tegorocznej edycji to: I miejsce – Wielka Wieś, II miejsce – Niepołomice i III miejsce – Zakopane.

Gmina Miasto Nowy Targ uplasowała się na wysokiej, 20. pozycji na 179 możliwych, a wśród wszystkich miast i gmin powiatu nowotarskiego, zajęła po raz kolejny pozycję lidera. 

– Jestem bardzo zadowolony, że utrzymaliśmy tę pozycję, a mając na względzie perspektywy przyszłego roku, nasze plany inwestycyjne, ale i pozyskane środki zewnętrzne, głównie z funduszy unijnych, mam nadzieję, że lokatę jeszcze poprawimy, a w powiecie będziemy pozycję lidera utrzymywać.  Mam nadzieję, że ten ranking będzie świadczył o naszym zaangażowaniu, ale też o wzroście poziomu gospodarczego i poziomu życia w naszym mieście – skomentował wynik rankingu burmistrz Grzegorz Watycha

Zwycięzcom Rankingu oraz liderom każdego z 19 małopolskich powiatów – w tym Miastu Nowy Targ, które po raz kolejno zostało liderem Powiatu Nowotarskiego – nagrody wręczyli m.in. Wicewojewoda Małopolski, pan Józef Gawron oraz Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, pan Stanisław Sorys.

fot. MISTiA

NT24TV 14.12.2017
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również