Kamery live
prognoza pogody

Gamingowa przygoda z historią

27 września 2022 22:39

NOWY TARG. Na trasie Mobilnego Showroomu promującego gamingowy projekt edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej „Gra Szyfrów”, wśród 20 miejscowości w całej Polsce, znalazł się Nowy Targ.

Gamingowa przygoda z historią

Zainstalowany na tirze mobilny showroom z od 14. września przemierza Polskę. I na jeden dzień zatrzymał się przy Miejskiej Hali Lodowej. Uczniowie miejscowych szkół bezpłatnie mogli przeżyć spotkanie z historią wojny polsko-bolszewickiej w najnowszej technologii, także poznać pracę i dokonania polskich kryptologów. Wiedzę o czasie walki z sowiecką nawałą popularyzowała równocześnie przy lodowisku grupa rekonstrukcyjna ze swoimi rekwizytami.

Dr Michał Wenklar, zastępca dyrektora IPN w Krakowie, witał gości, którzy przybyli na oficjalne otwarcie mobilnego showroomu z „Grą Szyfrów”. Dziękował również Biuru Nowych Technologii, że umieścił Nowy Targ na liście miast, które odwiedził tir z tą grą.

Gra Szyfrów” jest częścią projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pt. „Gry w edukacji” i została wpisana do programu nauczania jako treści rekomendowane.

(asz)

Anna Szopińska 27.09.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również