Kamery live
prognoza pogody

Gala Finałowa III Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego w MCK

18 lipca 2023 15:29

O sole mio, Habanera z Opery Carmen, Kuplety Torreadora czy Regina coeli. Muzyczne uniesienia w niedzielny wieczór w MCK zapewnią operowi soliści i dyrygenci z Polski, Ukrainy oraz Norwegii.

Gala Finałowa III Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego w MCK

To będzie wielkie, muzyczne wydarzenie. W niedzielę (23 lipca) o godz. 19 na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Nowym Targu odbędzie się Gala Finałowa III Międzynarodowego Festiwalu Wokalnego im. Moniki Swarowskiej-Walawskiej, w trakcie której zaprezentują się artyści z “najwyższej półki”.

 – W programie najpiękniejsze dzieła operowe, ansamblowe oraz chóralne takie jak Habanera z Opery Carmen, Kuplety Torreadora z Opery Carmen, Va pensiero z op. Nabucco, Libiamo, ne lieti calici z opery Traviata, O sole mio, Vissi di arte, Regina coeli, Nessun dorma i wiele innych! Nie masz planów na 23 lipca? Chcesz przeżyć niezwykłe muzyczne chwile pełne artystycznych uniesień wśród artystów śpiewających na światowych scenach operowych – jak m.in. tenor Arnold Rutkowski czy norweski baryton Ole Jørgen Kristiansen? – czytamy w zapowiedzi MCK.

Wystąpią niezwykli soliści: Arnold Rutkowski (PL), Ole Jørgen Kristiansen (NOR), Katarzyna Haras (PL), Jadwiga Postrożna (PL), Julia Fercho (DE), Monika Świostek (PL), Oksana Myronchuk (UA), Natalia Hydz (UA), Krzysztof Łuczyński (PL/NOR) oraz dyrygenci: Mieczysław Smyda, Małgorzata Langer-Król, Maksymilian Żelazny, Międzynarodowy Festiwalowy Zespół Wokalny “Śpiewanie bez granic” oraz Orkiestra Festiwalowa Mieczysława Smydy “Arte Symfoniko”. Bilety można nabyć na stronie internetowej MCK lub w kasie bezpośrednio przed koncertem.

 

redakcja 18.07.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również