Kamery live
prognoza pogody

Gala Babilon MMA – znana jest Karta Walk

9 maja 2022 23:56

W sobotę federacja Tomka Babilońskiego odkryła pełną kartę walk gali MMA, która odbędzie się 3 czerwca w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Znane są również dwa ostatnie zestawienia pojedynków z udziałem naszych lokalnych wojowników.

Gala Babilon MMA - znana jest Karta Walk

W pierwszych walkach tego wydarzenia zobaczymy pojedynki w kat wagowej – 93 kg pomiędzy pochodzącym z Kościeliska młodym i bardzo perspektywicznym Krzysztofem Pitoniem reprezentującym nowotarski klub NKSW oraz zakopiański Spartakus. Skrzyżuje on rękawice z zawodnikiem z Wrocławia – bardzo doświadczonym i kompletnym Ostrowskim, który zgarnia w amatorskim MMA wszystkie tytuły. Czy nasz góralski fajter go zatrzyma…? Dowiemy się 3 czerwca… Przed Pitoniem nie lada wyzwanie…walka w formule “semi pro” czyli pół zawodowa.

W drugim pojedynku również w tej formule zobaczymy zawodnika z Rabki Andrzeja Karkulę. Walka zakontraktowana w limicie wagowym – 63kg. Andrzej reprezentujący kluby NKSW Nowy Targ, Jarosz Rabka oraz Grapling Rabka zmierzy się z zawodnikiem ze słynnego krakowskiego klubu “Grapling Kraków”. Sudoł już raz musiał uznać wyższość Karkuli w walkach amatorskich. Czy w walce półzawodowej Andrzej powtórzy sukces? Przekonamy się już za 4 tygodnie.

Ponadto możemy się zapoznać z niezwykle ciekawymi zestawieniami walk. Sporo emocji powinna wzbudzić walka Rafała Dudka z Nowego Sącza z Dominikiem Zadorą, który był Mistrzem federacji FEN. Rafał to z kolei niezwykle doświadczony fajter, były zawodnik słynnego holenderskiego klubu “Mikes Gym” i walczył dla takich federacji jak Enfusion, DSF, KOK, Glory World Series, Mistrz Polski K1. Walka zakontraktowana w formule kickboxing K1 3×3 minuty. To będzie kolejne hitowe starcie dwóch Mistrzów!

Walką wieczoru jest pojedynek o pas Babilon MMA w kat -84kg pomiędzy Łaguną a Wawrzyniakiem. Niesamowici wojownicy z Poznania, dadzą nam pokaz walki na najwyższym szczeblu sportowym.

-Myślę, że ta karta walk to ukłon w stronę podhalańskich kibiców – mówi Wojciech Hoły, prezes i trener NKSW –  Świetnie ułożona przez matchmakera Artura Gwoździa dostarczy nie lada emocji. Swoją obecność na trybunach zapowiedziało wiele znakomitości ze świata sportu i showbiznesu. Bilety sprzedają się świetnie. Czekamy z niecierpliwością na to wydarzenie. Jako prezes i trener NKSW pragnę raz jeszcze podziękować miastu za zgodę i pomoc. Dziękuję też naszym naszym sponsorom – zarówno tym, którzy wsparli galę, jak : Miasto Nowy Targ, Gorący Potok, NOWI , Rusinski Ski, ADHD, Instytut Kryptowalut; jak i tym, którzy wspierają zawodników i klub: Gorący Potok, Rent a Car Bukowski, ŚlimakTynki, klub ADHD, Dziki Byk, Sushi House, 98 studio tatoo, Fitness Factory, Steskal Piotr, hotel Bystra w Białce, klinika Holistica, Fabryka Reklamy. Mamy nadzieję, że ta gala spełni oczekiwania naszych kibiców!

os 09.05.2022
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również