Kamery live
prognoza pogody

Frajdowa gala baletu i tańca – w Jabłonce i Nowym Targu (duża galeria)

23 czerwca 2023 23:57

Frajdowa Akademia Baletu i Tańca działa na terenie Podhala i okolic od wielu lat, obejmując swoim zasięgiem m.in. Zakopane, Nowy Targ, Poronin, czy Lipnicę Wielką. Odbywające się w roku szkolnym zajęcia zwieńczone są każdorazowo uroczystą galą, podczas której wychowankowie Akademii mają okazję zaprezentować na prawdziwej scenie swoje umiejętności. A osiągają one z roku na rok coraz wyższy poziom artystyczny. Przybywa także uczestników zajęć, dlatego od paru lat finałowe gale muszą odbywać się dzień po dniu w dwóch różnych miejscach regionu. W tym roku zorganizowane zostały w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu oraz Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć Pawła Kosa z tego wydarzenia, nad którym mieliśmy przyjemność objąć  patronat.

Frajdowa gala baletu i tańca - w Jabłonce i Nowym Targu (duża galeria)

Gale odbyły się w dniach 16 i 17 czerwca 2023. W MCK Nowy Targ wystąpiły dzieci i młodzież z Nowego Targu, Zakopanego i okolic, natomiast dzień później w Orawskim Centrum Kultury, na scenie pojawili się młodzi tancerze z Orawy, tj. z Jabłonki i Lipnicy Wielkiej. 

-Pomysł organizacji finałowej gali baletu i tańca powstał tak naprawdę na potrzeby naszych podopiecznych. Zauważyliśmy dosyć wysoki poziom ich umiejętności i tak naprawdę jest to dla nas okazja, by zaprezentować rodzicom i najbliższym to, czego się te dzieci nauczyły. Co roku organizujemy galę w różnym temacie – raz jest to świat kolorów, raz bajek i baśni, raz bohaterów, z którymi dzieci i młodzież się utożsamiają, więc z roku na rok ta gala, mimo, że jest powtarzalna, wygląda zupełnie inaczej – mówi Gabriela Nawalaniec z Frajdowej Akademii Baletu i Tańca. 

Gala ma uroczysty charakter i wymaga wielu przygotowań, które rozpoczynają się już w kwietniu. Finałowe występy to zatem efekt wielotygodniowej pracy, szlifowania choreografii pod okiem instruktorów, a także przygotowania strojów. 

fot. Paweł Kos

os 23.06.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również