Kamery live
prognoza pogody

Folkowo i filmowo

21 lutego 2023 11:37

Niezwykły koncert pt. „Folkowo & Filmowy” w niedzielne popołudnie dali Mirosława Zaziąbło – Hubiak oraz Kuba Bobass Wilk w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Krościenku nad Dunajcem.

Folkowo i filmowo

Przy wypełnionej publicznością sali zaprezentowali oni razem znane melodie ludowe polskiej kinematografii. Wspólnie utalentowani artyście wystąpili już po raz kolejny. Duet Mira Zaziabło – Hubiak i Kuba Bobass Wilk tworzą już bowiem od 2021 roku. W swej twórczości skupiają się głównie na muzyce Bałkanów, ale nie tylko, co udowodnili swym niedzielnym widowiskowym koncertem.

Mirosława Zaziabło – Hubiak to wokalistka i liderka folkowego zespołu „Tryptyk”, który powstał w grudniu 2013 roku. Zespół ten wykonuje głównie muzykę etno folkową inspirowaną melodiami z łuku Karpat i Bałkanów. W 2019 roku artystka wraz z zespołem wydała solową płytę „Kulturowa rozmowa”. Są na niej utwory góralskie i łemkowskie, a także polskie i słowackie. Warto też podkreślić, że zespół „Tryptyk” był laureatem II nagrody Turnieju Muzyków Prawdziwych w Filharmonii Mieczysława Karłowicza w Szczecinie oraz uczestniczył w 2011 roku w Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, jest on też laureatem nagrody specjalnej im. Czesława Niemena.

Z kolei Kuba Bobass Wilk to utalentowany muzyk, który współpracował wiele razy z takimi zespołami jak :Siwy Dym”, „Rzoz”, „Funky Jam”. Prowadzi też własne studio nagrań „Chabakoovka” oraz stworzył grupę „Bo…Band”.

os 21.02.2023
Komentarze

Napisz komentarz

Komentarze muszą najpierw zostać zaakceptowane przez administratora. Redakcja nowytarg24.tv nie odpowiada za treść komentarzy internautów.

Zobacz również